Startuje 3. ročník krajské ankety Babička roku

Karlovarský kraj se i letos připojí k anketě Babička roku. V soutěži se mohou představit seniorky nominované svými nejbližšími a přáteli. Kromě prvenství v krajské anketě získá vítězka postup do celostátního kola. Akce si klade za cíl vzdát hold seniorské generaci, která je duší každé rodiny, stará se o vnoučata a zajímá se o dění kolem sebe. Nominovat je možné babičky ve věku od 55 let s trvalým pobytem v Karlovarském kraji.

U babiček jsem trávil každé prázdniny, vybavují se mi chutě a vůně jejich kuchyně, a pak taky to, že si i přes všechnu práci našly vždycky čas povídat, vyprávět. Dnešní babičky zároveň zvládají nové technologie, s chutí sportují a cestují. Proto budeme rádi, když co nejvíc lidí nominuje tyhle úžasné ženy a my jim i prostřednictvím ankety Babička roku budeme moci vyjádřit obdiv a uznání,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

 

Nominovat v anketě je možné především elektronicky na stránkách soutěže:

https://babickaroku.cz/babicka-karlovarskeho-kraje-2021/

Přihlášku do ankety najdou zájemci rovněž v srpnovém vydání Krajských listů. Vyplněnou přihlášku v papírové podobě lze odeslat na adresu SENIOR PASY, Mendelovo náměstí 1a, 603 00 Brno. Obálka musí být označena nápisem „Babička Karlovarského kraje“. Nominace mohou vyplnit vnoučata, děti, ale i přátelé či kolegové v práci. Je třeba uvést i kontakt na toho, kdo návrh zasílá. Vybraní účastníci krajských kol budou poté včas informováni. Nominovat je třeba do 20. srpna 2021.

ilustrační foto

 

Krajské kolo ankety, kde bude vyhlášena zlatá, stříbrná a bronzová „Babička Karlovarského kraje 2021“, „Babička Sympatie“ i „Nejstarší Babička soutěže“, se uskuteční 9. září 2021 od 13 hodin v Kulturním centru Svoboda v Chebu. Nominované babičky čekají soutěžní disciplíny, mezi nimiž nechybí rozhovor, ukázka zpěvu, tance, či sportu, představení vlastní tvorby, kterou může být malování, vyšívání, hra na hudební nástroj. Seniorky čeká rovněž „módní přehlídka“, již mohou absolvovat ve společenském oblečení podle vlastního výběru. V hodnoticí komisí zasednou osobnosti z našeho regionu, moderování se ujme populární bavič a zpěvák Vladimír Hron. Vítězka krajského kola postoupí do celostátního finále.

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková

tisková mluvčí
www.kr-karlovarsky.cz