Tomáš Hořava se po osmi letech loučí s Viktorií

„Věřím, že Viktorce dokážu pomoci prosadit se jak v lize, tak v pohárové Evropě,“ řekl Tomáš Hořava v červnu 2013, kdy přestupoval do Viktorky. Nakonec týmu výrazně pomohl k zisku tří mistrovských titulů, jednoho Superpoháru a při dvou účastech ve skupinové fázi Ligy mistrů. Nyní se po osmi letech loučí.

Odchovanec olomouckého fotbalu přišel do Viktorky před sezonou 2013/2014, tedy poté, co plzeňský klub získal svůj druhý mistrovský titul. V západočeském týmu působil nepřetržitě až do konce této sezony. Za tu dobu odehrál ve viktoriánském dresu 274 soutěžních zápasů a vstřelil 43 gólů.

Slavil mistrovské tituly v letech 2015, 2016 a 2018. Zahrál si ve skupinové fázi UEFA Champions League v sezonách 2013/2014, kde se krásně trefil na hřišti Manchesteru City, a 2018/2019. V roce 2014 se prosadil v osmifinále Evropské ligy proti Lyonu. V sezoně 2015/2016 pak přidal dva góly ve skupinové fázi Evropské ligy (proti Dinamu Minsk a Villarrealu), rok nato se ve stejné části soutěže radoval z gólů proti Astře Giurgiu a Austrii Vídeň. Dva góly dal i v další sezoně – proti Luganu a Beer Shevě. Celkem se v evropských pohárech v 53 zápasech trefil devětkrát.

V každé z osmi sezon ve Viktorii Plzeň dal alespoň gól. Probojoval se také do národního týmu, v jehož dresu odehrál 14 zápasů a vstřelil 4 góly.

„Tomáš Hořava byl v posledních letech nedílnou a důležitou součástí našeho klubu. Má velký podíl na úspěších, kterých se nám podařilo dosáhnout. V živé paměti mám například jeho krásný gól do sítě Manchesteru City v Lize mistrů. Chtěl bych mu za celý klub i za naše fanoušky poděkovat, popřát mu hodně štěstí v budoucnu a samozřejmě se s ním budeme chtít oficiálně rozloučit při jednom ze zápasů nové sezony, ovšem tak, aby u toho mohli být fanoušci na tribunách,“ vzkazuje generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Tomáši Hořavovi, jednomu z nejdůležitějších hráčů novodobé éry Viktorie, nyní končí smlouva, a tak klub opouští. „V následujících dnech se plánuji rozhodnout o své budoucnosti,“ říká.


Zdroj:

fcviktoria.cz