Opilý muž si vysloužil pobyt na záchytce. K přivolání pomoci využily důchodkyně alarmu

K přivolání pomoci využily důchodkyně osobního alarmu.

Stisknutím tlačítka na osobním alarmu upozornily dvě důchodkyně o víkendu na svízelnou situaci, ve které se ocitly.  V bytě na Borech  v sobotu ráno upadla v předsíni na zem  77letá žena  a sama nedokázala vstát.  Signál z tísňového tlačítka  byl impulsem pro hlídku  vybavenou pro tyto účely rezervním klíčem, aby vyjela  do jejího bytu. Paní neměla viditelná poranění a nestěžovala si na žádnou bolest, a tak  ji strážníci opatrně zvedli a posadili do křesla.  Potom, co je seniorka ujistila, že je  v pořádku a lékařské ošetření ani jinou pomoc nepotřebuje, její byt opustili.

V rámci tísňové linky seniorů si vyžádala  pomoc  v noci ze  sobotu na neděli i osaměle žijící seniorka v bytě  na Slovanech. Svezla se z postele na zem a bez pomoci se nebyla schopna dostat do ní zpět. Vzhledem k tomu, že byla jinak v pořádku, pomohli jí  strážníci pouze nazpět na lůžko.

 

Zadržení zájmové osoby.

Ze seznamu osob v hledáčku policie ubylo díky místní a osobní znalosti strážníků stanice Územně strážní služby jméno 42letého muže z Plzně. V pátek dopoledne jej  kontrolovali v Husově ulici.  Po ztotožnění a následné lustraci jim bylo potvrzeno, že o něj mají státní policisté zájem, a  proto jim jej předali k dalším úkonům.

Opilý muž  si vysloužil pobyt na záchytce.

Pobyt v protialkoholní záchytné stanici a k tomu pokutu za  znečištění veřejného prostranství si vykoledoval 34letý muž v sobotu vpodvečer v Dobrovského ulici. V důsledku alkoholového opojení  měl problémy s chováním, nebezpečný byl i sám sobě. Protože  se sotva udržel  na nohou, hrozilo, že upadne do silnice. Strážníci u muže provedli dechovou zkoušku, při které nadýchal 4,34 promile.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz