V areálu krajského Letiště Karlovy Vary se otevře nové odběrové místo na testování COVID-19

Dnes  od 13.00 hodin zahájí provoz nové „drive-in“ odběrové místo na Letišti Karlovy Vary. Antigenní i PCR testy na COVID-19 zde bude provádět společnost Garant-Service Group s.r.o. ve spolupráci se Sang Lab – klinická laboratoř s.r.o. Zájemci s rezervací mohou přijíždět na odběry přímo na označené parkoviště v areálu před terminálem letiště.

 

„O testování na COVID-19 je ze strany našich občanů pořád velký zájem, potřebují je přeshraniční pracovníci, lidé, kteří cestují, do budoucna se navíc absolvování testů zřejmě stane jednou z podmínek pro vstup například na kulturní či sportovní akce a podobně. Odběrové místo bude zatím otevřené pro samoplátce, ale společnost Garant-Service Group jedná se zdravotními pojišťovnami a v úvahu přichází i další rozšíření činnosti,“ upřesnil náměstek hejtmana Jan Bureš.

ilustrační foto

 

Pracovní doba odběrového místa bude od pondělí do soboty od 12.30 do 16.00 hodin, výhledově podle počtu objednaných může být rozšířena. „Vzhledem k tomu, že se jedná o testování mimo budovy letiště, navíc jde o systém „drive-in“, nehrozí žádné riziko pro případné cestující a návštěvníky letiště. Naopak jsme rádi, že jsme prostor pro navýšení kapacity testování v regionu mohli nabídnout,“ dodal jednatel letiště Jiří Pos.

 

Rezervovat si termín a čas testování je možné na internetových stránkách https://garant-service-group-s-r-o.reservio.com, nebo telefonicky: +420 602 832 126/+420 774 092 095 denně v době od 8.00 do 20.00 hodin.

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
www.kr-karlovarsky.cz