Zažijte dobrodružství s filmovou animací a řemesly na letních příměstských táborech v galerii v Karlových Varech

Letní prázdniny a nové objevy patří k sobě. Kreativní centrum galerie SUPERMARKET wc v Karlových Varech připravila další ročník tvůrčích příměstských táborů pro děti od 9 do 15 let.  Týden ROZHÝBEJ SVŮJ PŘÍBĚH (19. – 23.7. 2021) umožní nahlédnout pod pokličku filmové animace a v týdnu PUTOVÁNÍ ZA ŘEMESLY (9. – 13. 8. 2021) se podíváte do opravdových kreativních studií na výpravě za tajemstvím řemesel v Karlovarském kraji. Galerie se nachází přímo v centru u Dolního nádraží a pořádá tvůrčí kurzy a dílny pro děti a mládež již od roku 2005. 

 

Kreativní příměstské tábory pro holky a kluky ve věku 9 – 15 let budou naplněny výlety, hrami, setkáním se zajímavými lidmi, kteří umí předávat nadšení ze svého oboru, a samozřejmě hlavně tvořením pod vedením zkušených lektorů. Každý týden bude věnován jinému tématu.

 

Týden ROZHÝBEJ SVŮJ PŘÍBĚH proběhne 19. – 23.7. 2021. “Po úspěšném prvním ročníku, jsme se rozhodli opět věnovat filmové animaci. Děti, které to loni bavilo, budou moci znovu zažít tvůrčí kouzla při vytváření vlastního filmu, ale zároveň se budou moci zúčastnit i noví zájemci,” říká Eliška Failová ze SUPERMARKET wc. Pod vedením lektorů budou táborníci objevovat příběhy míst v Karlových Varech a natočí animovaný film. Vyzkouší si přitom, co obnáší scénáristika, režie, scénografie i samotné umění animace.

Novinkou je druhý příměstský tábor PUTOVÁNÍ ZA ŘEMESLY s tématem řemesel a designu, který se uskuteční . 9. – 13. 8. 2021. “Budeme navštěvovat ateliéry, uvidíme třeba práci skláře, porcelánové a textilní designérky nebo restaurátorky knih naživo. Na Karlovarsku žije mnoho šikovných designérů, kteří svému řemeslu rozumí. Společně s lektory si pak děti sami vyzkouší dobrodružný proces vytváření řemeslných výrobků,” přibližuje Tereza Vlašimská.

 

Oba příměstské tábory se budou v čase od 9h do 16h. Zajištěn bude oběd, svačina i letní pitný režim. “ Tým zkušených lektorů se bude věnovat skupince maximálně 15 dětí. V malém počtu dětí se budeme moci zaměřit na potřeby každého kreativce, tak abychom si to všichni užili,” vysvětluje Kateřina Hanková, koordinátorka vzdělávacích aktivit v galerii.

 

Cena za každý tábor je 2200 Kč (včetně jízdného, vstupů do galerií, jídla a pití). Přihlášky naleznete na webu supermarketwc.cz v sekci Aktuality pod názvem Příměstský tábor jinak 2021. S přihlášením pořadatelé doporučují neotálet, místa se postupně zaplňují. Termín přihlášení je do 15. dubna.   https://supermarketwc.cz/aktuality/primestsky-tabor-jinak

Kontakt:

galerie SUPERMARKET wc

náměstí Republiky 1 (podchod mezi Becherovkou a Dolním nádražím)

Karlovy Vary

pro@tebe.cz,

+420 774 232 048

FCB supermarketwc

www.supermarketwc.cz

 


Zdroj:

Tereza Dvořáková
SUPERMARKET wc
mobil 608 528 388
www.supermarketwc.cz