Od neděle platí nové jízdní řády ve veřejné dopravě

V neděli 7. března začnou platit nové jízdní řády, které přináší řadu změn. Zásadní informací pro veřejnost je především změna v přechodu na tzv. prázdninový režim. Tato změna je realizována s ohledem na aktuální opatření vlády, které nařizuje uzavření škol a školských zařízení. Změny se týkají spojů, které objednává Plzeňský kraj.

Obecně se omezení pohybu oblasti dopravy od 1. 3. 2021 nedotkla, žádná omezení nevznikla ani pro dosud využívané školní spoje. Změna nastává ve veřejné linkové dopravě objednávané Plzeňským krajem až nedělí 7. března, kdy veškerá doprava přechází na tzv. prázdninový režim a školní spoje jsou zrušeny do odvolání. Důvodem je uzavření provozu škol a školských zařízení v návaznosti na přijetí krizových opatření ze strany Vlády ČR.

„První březnový týden jsme se snažili školní spoje zachovat i přes uzavření škol a školských zařízení, aby lidé na změnu přecházeli postupně a aby byla možnost sladit změny s komplexní změnou v jízdních řádech, která byla na 7. březen plánována,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek.

S novými jízdními řády také končí vlaky sloužící primárně k přepravě turistů, které vzhledem k omezení pohybu obyvatel v rámci katastru obce není možné využívat. Jde například o spoje Plzeň-Železná Ruda-Alžbětín a zpět. „Tyto spoje by za běžného režimu byly objednány pouze do 14. března a jejich provoz by skončil o týden později,“ doplnil Pavel Čížek.

I nadále zůstává v platnosti povinnost použít ochranu úst a nosu respirátorem min. řady FFP2.

Veškeré aktuální informace naleznete na webu  Integrované dopravy Plzeňského kraje zde nebo na facebookovém profilu IDPK zde. Aktuální jízdní řády jsou po schválení zveřejněny v systému používaném cestujícími pro hledání jízdních řádů a výběr spojení IDOS.


Zdroj:

Bc. Eva Mertlová

tisková mluvčí

www.plzensky-kraj.cz