Záchrana zaklíněné kočky u motoru auta

Dost netradiční záchrannou akci zvířete mají za sebou borští strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat. V pátek vpodvečer jeli osvobodit kočku uvízlou vedle motoru auta. Před vyproštěním musela zvíře uspat veterinářka.

Nářek a mňoukání ozývající se z motorového prostoru vozidla překvapilo 38letého Plzeňana, který zaparkoval svoje auto po cestě z Koterova v Květné ulici na Slovanech. O pomoc se vzápětí nato obrátil na městsku policii. Na místo události vyrazili borští strážníci. Ti zjistili, že se tam nachází kočka zaklíněná tělem vedle motoru. Žalostně naříkala a nedalo se na ni sáhnout. Strážníci proto zavolali zvěrolékařku, která zvíře uspala, aby jej mohli odtamtud šetrně vysvobodit.

Řidič vozidla se pokusil usnadnit hlídce přístup ke zraněné kočce tím, že odstranil kryt a sání motoru. Potom bylo nutné auto pomalu nadzvednout pomocí heveru ze služebního auta, a nakonec demontovat z vozidla přední kolo. Teprve potom se podařilo účastníkům záchrany kočku vyprostit. Zvíře utrpělo jen drobná poranění, která mu byla ošetřena. V plzeňském útulku, kam byla kočka odvezena, dostala jméno Máša.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz