Ošetřili muže s poraněním ucha. Kradl svíčky na hřbitově

 Muž hledal pomoc na služebně strážníků.

V neděli po půlnoci vyhledal pomoc na služebně strážníků v Plzni na Slovanech 57letý muž. Trápily ho zdravotní obtíže, neměl ale mobilní telefon, kterým by si přivolal lékařskou pomoc. O to se postaral hned dozorčí služby. Muž se necítil být podle svých slov již několik hodin v pořádku. Stěžoval si na problémy s dýcháním a několikrát měl upadnout. Záchranářka po prvotním vyšetření rozhodla o jeho převozu k ošetření do zdravotnického zařízení.

 

Ošetřili muže s poraněním ucha.

Doubravečtí strážníci předali na Silvestra v noci do péče záchranářů 49letého cizince. Zahlédli ho v Mohylové ulici, když vrávoral a upadl na zem. Pomohli mu posadit na chodník a prvotně mu ošetřili tržné poranění ucha. Zdravotníci jej převezli k dalšímu vyšetření do nemocničního zařízení v Plzni na Lochotíně.

 

Kradl svíčky na hřbitově.

Ve čtvrtek 31. prosince pozdě odpoledne vyjela hlídka městské policie k oznámení o krádeži svíček na Boleveckém hřbitově. Podezřelá osoba se měla pohybovat u supermarketu v Plaské ulici.  Tam byl po příjezdu lochotínskými strážníky dle popisu zadržen 52letý cizinec. Ten přiznal, že si pro svoji vlastní potřebu přisvojil z hrobu čtyři hřbitovní svíčky. Schované je měl v batohu a byly mu odebrány pro potřeby přestupkového řízení správního orgánu, kterému bude záležitost postoupena.

 

Nevlastnil řidičský průkaz a byl pod vlivem alkoholu.

Dnes časně ráno zastavila hlídka Městské policie Plzeň-Střed v centru města na Americké třídě řidiče osobního motorového vozidla BMW. Muž na sebe upozornil tím, že měl automobil v nezpůsobilém technickém stavu. Výfuk mu třel při jízdě díky poškození úchytu o silnici. Při kontrole 22letý mladík nepředložil řidičský průkaz, zjištěno bylo, že jej nevlastní. Dále se podrobil dechové zkoušce, při které mu byla přístrojem na zjištění hladiny alkoholu v dechu naměřena hodnota 0,52 promile. K dořešení si celou věc převzala PČR.

 

Řidič pod vlivem alkoholu.

Na Nový rok ráno odhalili borští strážníci v centru města řidiče pod vlivem alkoholu.

Před osmou hodinou ráno zpozorovali strážníci vozidlo VW Sharan jedoucí do centra města, kterému nesvítilo předepsané osvětlení. V Pražské ulici jej zastavili a provedli kontrolu. Z 22letého muže sedícího za volantem vozu byl cítit alkohol, a proto jej vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Dechová zkouška ukázala pozitivní výsledek přes 1 promile alkoholu. Případ si převzali na místě k šetření kolegové od PČR.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz