Opilý za volantem. Arogantní muž v MHD bez roušky

Po třech pivech sedl za volant.

Problémy se zákonem čekají na 25letého muže z obce na severním Plzeňsku.  V sobotu nad ránem jej totiž přistihli strážníci městské policie za volantem opilého. Hlídku městské policie zaujal okamžitě při jízdě ulicí U Nové Hospody. Bezdůvodně s vozem střídavě vjížděl na krajnici a doprostřed silnice.  Po zastavení jej strážníci vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Mladý muž nadýchal přes dvě promile alkoholu, při opakovaném testu na přítomnost alkoholu se hodnota blížila už ke 2,5 promile. Pětadvacetiletý řidič přiznal, že před jízdou požil tři piva. Přivolaní policisté muži zakázali další jízdu a celou věc si převzali k dalšímu šetření.

 

Kouřil na zastávce a cestoval MHD bez roušky.

V sobotu odpoledne prováděli strážníci Dopravní skupiny hlídkovou činnost v centru města. Na zastávce MHD „U Práce“ si jejich pozornost vysloužil cizinec kouřící cigaretu, který následně před nimi odhodil její nedopalek do silnice. Muž se choval arogantně, odmítal záležitost s hlídkou řešit, stejně tak nedopalek zvednout a vyhodit do koše. Proto bude celá záležitost postoupena správnímu orgánu.

Krajské hygienické stanici pak bude předán ještě jeho další prohřešek, kterého se dopustil tím, že ve voze MHD, kam posléze nastoupil, cestoval bez povinného zakrytí dýchacích cest ochranným prostředkem, přestože byl během jízdy strážníky upozorněn, aby si jej nasadil, což odmítl.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz