Juniorfest LIVE

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest zprostředkuje od 6. do 12. listopadu živé přenosy ze speciálně zřízeného studia.

S ohledem na vývoj současné situace dnes organizátoři Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest vydali oficiální prohlášení o zrušení letošního festivalu ve formátu, v jakém se návštěvníkům prezentoval předchozích dvanáct let. Pro nejmenší, ale i starší filmové nadšence je však nadále připravována nejen on-line verze festivalu, který se odehraje od 13. do 22. listopadu, ale nově také platforma Juniorfest LIVE. V rámci tohoto formátu poběží od 6. do 12. listopadu živé přenosy ze speciálně zřízeného festivalového studia.

“Aktuálně nelze předvídat, co nás na začátku listopadu čeká, proto jsme se rozhodli festival přenést z kinosálů přímo do domácností našich návštěvníků, a to nabídkou živých streamů Juniorfest LIVE právě v termínu konání festivalu”, informuje výkonný ředitel Michal Šašek. “Exkluzivní program představíme veřejnosti v nejbližších dnech. Již nyní mohu potvrdit, že budeme pravidelně každý den vysílat od 16:00 do 18:00 ze speciálně zřízeného studia”, doplňuje.

Organizátoři dále uvedli, že studio bude vybudováno v plzeňském DEPO2015 a bude přenášet živá setkání s osobnostmi dětského filmu, nabídne i ojedinělé workshopy. Nebudou však chybět ani filmy. “Se zástupci České televize jsme vyjednali například přenosy animovaného seriálu Kosmix. Hlavnímu hrdinovi, robůtku Kitovi, propůjčil hlas Vojta Kotek a nejen nejmenší diváci se mohou děšit na příjemný výukový seriál o vesmíru”, uvedla Barbora Kyas, programová ředitelka festivalu. Dále organizátoři jednají o uvedení zbrusu nových dílů Pana Tau, které se dočkají premiéry na televizních obrazovkách až v příštím roce.

Kompletní program Juniorfest LIVE organizátoři bude již brzy uveřejněn na webových stránkách www.juniorfest.cz. Zde budou také LIVE přenosy probíhat. Současně zástupci Juniorfestu jednají s vybranými VOD platformami, které se do přenosu taktéž zapojí.

Kromě LIVE přenosů však mají diváci také volbu zhlédnout od 13. do 22. listopadu vybrané snímky ON-LINE. Jejich nabídku, včetně trailerů, již nyní naleznete na www.juniorfest.cz v sekci online. Každý film bude pro jednotlivce či domácnost ke zhlédnutí za pouhých 49 korun. „V rámci této nabídky aktuálně jednáme i o exkluzivní on-line premiéře české filmové pohádky Princezna zakletá v čase“, prozradila něco málo ze zákulisí Judita Soukupová, ředitelka festivalu. Pro více informací o programu a aktuálním stavu doporučujeme pravidelně sledovat webové stránky festivalu.