Na nové majitele čeká v útulku čtveřice koťat

Našla se andulka.

V Plzni na Doubravce v ulici Na Dlouhých byla v neděli po poledni nalezena andulka. Pokud vám žlutý opeřenec ulétl, přihlásit se o něj můžete u zvířecích záchranářů v Záchranné stanici živočichů Plzeň, kam ji strážníci z odchytové skupiny odvezli.

 

Na nové majitele čeká v útulku čtveřice koťat.

Nový dočasný domov našla v plzeňském útulku čtveřice koťat, která se do zvířecího zařízení dostala potom, co je tam přinesl 51letý muž. Nalézt je měl údajně v krabici na polní cestě U Nové Hospody v Plzni. Mláďata jsou cca 2 měsíce stará.

 

Strážníci a policisté hledali v pátek malou školačku.

Dívenka se našla v pořádku.

Perné chvilky přichystala rodičům v pátek malá školačka. S jejich vědomím odešla ráno venčit psa v ulici Karla Vokáče, ale domů se po cca dvou hodinách nevrátila.  Zoufalí rodiče, kteří se snažili dívenku nalézt, se nakonec s žádostí o pomoc obrátili na městskou a státní policii. Hlídky propátrávaly okolí místa bydliště a dalších ulic v lokalitě kolem. Po více jak půlhodině hledání se ji i se psem podařilo strážníkům najít u domu ve Schwarzově ulici, kde byla spolu s jinou dívkou. Za přítomnosti hlídek PČR byla hned v místě nalezení předána rodičům.

 

Cizinci neměli vízum.

V pátek večer zastavili strážníci ze služebny Městské policie Plzeň-Střed osádku osobního motorového vozidla Ford, jehož řidič porušil v centru města zákaz vjezdu. U 36letého muže sedícího za volantem vozu bylo během kontroly zjištěno, že nemá vízum pro pobyt v České republice a jeden z jeho spolujezdců ho nemá platné. Oba muži byli předáni hlídce PČR Služby cizinecké policie, v jejíž šetření je dále celá záležitost.

 

Během dvou dnů našli strážníci tři hledané osoby.

První osobu se podařilo odhalit hlídce Dopravní skupiny v pátek v ranních hodinách v ulici U Borského parku. Třiapadesátiletý cizinec, kterého si povšimla v zaparkovaném autě, byl veden v policejních požadavcích.

Úspěšní byli téhož dne rovněž strážníci ze stanice Územně strážní služby.  V Plzni na Americké třídě si během obchůzky všimli 21letého muže vedoucího jízdní kolo. O něm měli znalost, že se má nacházet v celostátním pátrání, což se po předvedení na policejní oddělení potvrdilo.

Poslední hledaný na sebe upozornil dokonce sám v prodejně v Plzni na Americké třídě, kde se dostal při reklamaci zboží do sporu s obsluhou. Choval se k ní arogantně až agresivně. Dalším prověřováním bylo zjištěno, že jde o zájmovou osobu pro muže zákona.

 

Opilý muž dělal problémy na nádraží, skončil na záchytce.

Vyklubal se z něj celostátně hledaný muž.

V pátek před polednem zasahovali strážníci ze stanice Územně strážní služby před budovou Hlavního vlakového nádraží Plzeň. Důvodem byl značně opilý muž obtěžující kolemjdoucí, z jehož strany hrozilo další narušení veřejného pořádku. K vystřízlivění byl proto odvezen do protialkoholní záchytné stanice, kde začal být znovu agresivní.  Nejprve rozmachoval rukama a pak se s nimi v zaťatými v pěst postavil proti personálu záchytky a strážníkům. K jeho zklidnění muselo být užito donucovacích prostředků.

Na záchytce si 41letého muže po vystřízlivění převzali policisté, jelikož bylo zjištěno, že se jedná o osobu v celostátním pátrání.

 

Konflikt v tramvaji.

Opilý muž napadal dvojici mladíků, která cestovala tramvají.

V sobotu vpodvečer se hlídky městské policie rozjely k zastávce MHD Jízdecká, odkud byla hlášena potyčka osob v tramvaji.  Na místě bylo zjištěno, že muž sedící v tramvaji zničehonic bezdůvodně začal slovně i fyzicky napadat dvojici mladíků. Ti se začali bránit tím, že ho přitiskli k oknu tramvajového vozu. Devětatřicetiletý agresor byl očividně pod vlivem alkoholu, uvnitř v tramvaji kouřil a neměl povinně zakrytá nos a ústa. Provedena u něj byla dechová zkouška s výsledkem 1,78 promile alkoholu v dechu. Během jednání s hlídkou agresivita postupně stoupla až vygradovala natolik, že se s rukama v pěst pokusil hlídku napadnout. Strážník se naštěstí jeho úderu vyhnul. Za použití donucovacích prostředků byl zpacifikován a skončil s pouty na rukou. K dořešení bude celá záležitost předána příslušným správním orgánům, tedy přestupkové komisi a Krajské hygienické stanici Plzeň.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz