Hledaný mezi bezdomovci. Neoprávněný prodej parfémů

Hledaný muž policisty se ukrýval ve skupině bezdomovců.

Po osmé hodině večer vykonávali strážníci ze stanice Územně strážní služby hlídkovou činnost ve Smetanových sadech, kde zpozorovali skupinku osob bez domova a mezi osazenstvem hned poznali jednoho z mužů, po kterém mají pátrat policisté. Zastavili se u nich a provedli kontrolu. Při ní zjistili, že 34letý muž původem ze severního Plzeňska je opravdu osobou hledanou policií. Strážníci proto vyrozuměli kolegy ze státní policie, kteří si posléze muže převzali na místě k dalším úkonům.

 

Neoprávněný prodej parfémů.

Hlídka Dopravní skupiny byla ve středu 7.října v dopoledních hodinách upozorněna občanem v Plzni na Americké třídě na pochybnou dvojici prodejců parfémů. Podle popisu, který jim byl předán, brzy strážníci ženu a muže našli. Právě se snažili prodat své zboží 63letému Plzeňanovi. Žádný z dvojice neměl doklady, proto byli předvedeni ke zjištění totožnosti na policejní oddělení. Dále se podařilo zjistit, že se 24letý muž původem ze Slovenska protiprávního jednání spočívajícího

v prodeji bez živnostenského oprávnění dopouští i v dalších městech na území České republiky. K dořešení bude celá záležitost postoupena správnímu orgánu, kterým je Magistrát města Plzně-Živnostenský úřad.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz