Ukradl věnec z pietního místa. Pod dohledem strážníků proběhly vzpomínkové akty

Ukradl věnec z pietního místa.

Doubravečtí strážníci mladíka, který měl čin na svědomí, dopadli.

V podvečer bylo na linku městské policie přijato oznámení občana o údajné krádeži věnce z pietního místa na Habrmannovo náměstí v Plzni na Doubravce. Dle udaného popisu se podařilo strážníkovi na Doubravce podezřelého pomocí kamerového systému dohledat. Po celou dobu až do zadržení hlídkou v terénu jím byl sledován. Ke krádeži se 24letý mladík doznal, přiznal, kam ho uschoval a vzápětí ho za dohledu hlídky vrátil zpět na původní místo. Byl už ale částečně poškozen.

Motiv jednání mu samotnému nebyl znám, uvedl, že se jen opil.

Dle policistů, kteří na místo dorazili, je mladík navíc podezřelý z poškození dveří do jednoho z obchodů. Protiprávní jednání týkající se krádeže věnce bude postoupeno ke správnímu orgánu.

 

 

Pod dohledem strážníků proběhly vzpomínkové akty.

Přední představitelé města Plzně uctili v rámci vzpomínkových aktů, které se uskutečnily v neděli a v pondělí, památku padlých vojáků u památníků 16. obrněné divize, památníku československých vojáků bojujících na západní frontě v Husově ulici a také na Chodském náměstí u památníků 2. pěší divize a památníků  na nám. Míru.  V neděli položil primátor města Mgr. Martin Baxa květiny k pomníku generála Pattona. S ohledem na riziko nákazy coronavirem byly vzpomínkové akty letos neveřejné. Strážníci při nich dohlédli na veřejný pořádek a zajistili ostrahu památníků.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz