Stepaře z plzeňského Step by Step studia čekají v tomto týdnu soutěže na mistrovství světa

Svěřenci plzeňské trenérky a lektorky Step by Step studia Kamily Borovské odjíždějí ve středu na Mistrovství světa ve stepu v německé Riese (IDO World Tap Dance Championships and Cups 2019). Do světového finále se probojovala formace dětí se skladbou Party Time, malá skupina dospělých se skladbou Dear future husband, velká skupina dospělých se skladbou Mambo a v sólové kategorii mužů Matěj Borovský.

Plzeňští stepaři se kvalifikovali díky úspěchům na květnovém Mistrovství ČR ve stepu, na svém kontě už mají i medaile z červnového mistrovství Evropy. Mistrovství světa v Riese se koná od 26. 11. do 30. 11. 2019 a na Plzeňany tu čekají nejen soupeři z Evropy, ale také z USA, Kanady, Izraele a dalších zemí. Plzeňská výprava pojede na mistrovství světa počtvrté, mezi největší úspěchy patřilo loňské páté místo formace dospělých a šestnácté místo Matěje Borovského za sólové vystoupení.

 

Vůbec poprvé se na mistrovství světa vydávají z Plzně nejmenší stepaři – skupina 14 dětí ve věku od 8 do 11 let s hravou skladbou Party Time. „Tato skladba je vlastně taková narozeninová oslava, do Německa proto s sebou vezeme i rekvizity, třeba velký namalovaný dort,“ řekla Kamila Borovská, majitelka Step by Step studia. Letošní výprava je nejpočetnější, plzeňský step bude na světové soutěži reprezentovat celkem 40 stepařů.

 

Step by Step studio vzniklo v Plzni v roce 2010. V současné době ho v prostorách DEPO2015 navštěvuje více než 200 členů od 5 do 70 let. Na svém kontě mají bezpočet vystoupení na různých společenských akcích a také řadu medailí a úspěchů na soutěžích, letos mimo jiné obhájili zlato na Mistrovství Evropy v kategorii Adults II (nad 30 let). V listopadu reprezentovali tři mladí stepaři Plzeň na festivalu v Sao Paulu, kam odjeli na pozvání špičkové brazilské stepařky Chris Matallo.

Plzeňští diváci mohou Step by Step studio vidět na tradičním vystoupení v Divadle ALFA

  1. 2. 2020 od 17.00 nebo od 19.30 a 23. 2. od 17.00. Vstupenky v ceně 130 Kč budou k dostání v pokladně Divadla ALFA, na Rokycanské třídě v Plzni.

V květnu 2020 se uskuteční další ročník Plzeňského festivalu stepu.

 

Další informace najdete na www.stepbystepstudio.cz.

 


Zdroj:

Daniela Vítová

tiskový servis

www.stepbystepstudio.cz