Ocenění Žena regionu získala dobrovolnice v chebském hospici

Držitelkou ocenění Žena regionu se za Karlovarský kraj stala operátorka tísňové linky a dobrovolnice v chebském hospici Jana Třísková. 

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Karlovarský kraj stala Jana Třísková, operátorka tísňové linky 112 a dobrovolnice v Hospici sv. Jiří v Chebu, jehož posláním je poskytovat zdravotní i psychickou podporu umírajícím. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Karlovarského kraje nejvíce hlasů.

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v úterý 1. října v Becherově vile v Karlových Varech. Ocenění Janě Třískové předala za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, která zároveň udělila dvě Ceny hejtmanky ženám, které hned po vítězce získaly nejvíce hlasů veřejnosti. Společně s hejtmankou blahopřála účastnicím výkonná ředitelka projektu Žena regionu Marie Heřmánková. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

 

„Osobně si velmi vážím všech žen, které dokáží pomáhat druhým, díky svým nápadům dělají svět hezčí a kromě toho se starají o děti, rodinu a to všechno zvládnou s úsměvem. V našem Karlovarském kraji žije takových žen spousta, jenom o nich ne vždycky víme. Proto se kraj i v letošním roce zapojil do ankety Žena regionu, abychom ocenili práci a obětavost všech nominovaných, a to bez ohledu na pořadí či počet získaných hlasů,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

 

Vítězka ceny Žena regionu Karlovarského kraje Jana Třísková pracuje jako operační technik tísňové linky 112. Zároveň je však dobrovolnicí v obecně prospěšné společnosti Hospic sv. Jiří v Chebu, jehož posláním je poskytovat zdravotní, psychickou nebo sociální podporu umírajícím, aby mohli závěr svého života prožít se svými nejbližšími v domácím či domovu podobném prostředí. Jana je navíc aktivní běžkyní a účastní se řady sportovních akcí s benefičním rozměrem. Má dvě děti, a i přes svou profesní vytíženost a náročnost své práce se aktivně věnuje dobročinným aktivitám. Pořádá například tzv. Hospicové postřižiny a další akce na podporu činnosti hospice. Pracovala v několika neziskových organizacích a okolí si ji velmi cení pro její obětavost.

 

Jana Třísková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 30. října 2019 v Senátu Parlamentu ČR.

 

Finalistky 10. ročníku za Karlovarský kraj:

 

Lenka Teturová – Cena hejtmanky

Lenka začala své podnikání výukou angličtiny formou znakové řeči pro malé děti. Mimo své podnikání se věnuje aktivně tréninku dětí ve volejbale. Je členkou výboru volejbalového klubu, podporuje aktivity neziskových organizací jak osobní pomocí, tak finančně.

 

Martina Gebauerová – Cena hejtmanky

Martina má pod svými křídly základní školu Lusanja v Ugandě.  Založila charitativní sbírku pro tuto školu a povedlo se jí kromě finanční částky vybrat i materiál potřebný k výuce a sportovním aktivitám. Z Česka pomáhá s adopcemi na dálku v Ugandě a sama finančně podporuje jednu místní holčičku.

 

Nikol Jelínková

Před několika lety otevřela jako jedna z prvních v ČR e-shop se zdravou stravou a později se zaměřila na raw stravu. Začala šít látkové plenky a látkové potřeby pro ženy. Nikol podporuje svým podnikáním ekologické cítění rodin, protože jednorázové pleny a vložky se rozkládají na skládkách zhruba 500 let.

 

Drahomíra Opletalová

Zakladatelka Kulturního sdružení Drahušky Opletalové se celý život věnuje dětem. Má dlouholeté zkušenosti s organizací, dětských akcí jako jsou tábory, zájezdy, maškarní bály, zájezdy a tábory v cizině, vánoční besídky. Učí dětí jak si vzájemně pomáhat a všechny děti jsou u ní jedničky.

 

Olga Pištejová

Olga se celý pracovní život věnovala nemocným lidem. Myšlenka poskytování paliativní hospicové péče v kamenném zařízení v ní zrála 15 let. Osobně je členkou několika organizací tematicky spjatých s péčí o nemocné. Nakonec se její myšlenka zhmotnila v plně funkční hospic v Nejdku.

 

Daniela Radová

Reprezentantka ČR od dorostenek až po dospělé v házené je členkou Komise rozhodčích Českého svazu házené. Stala se první ženskou rozhodčí, která rozhodovala v ČR nejvyšší domácí seniorské soutěže. Je předsedkyní sportovního klubu a dokázala realizovat vybudování víceúčelové sportovní haly, která nese název Sportovní hala Milana Prokeše.

 

Sonia Sudimacová

Sonia je zakladatelkou organizace “Dětský úsvit” z.s. Účelem spolku je sociální, kulturní a edukační podpora, osvěta a rozvoj náhradní rodinné péče. Vedle této činnosti organizace pomáhá rodinám s dětmi s diagnózou PAS a podporuje neformální pečovatele v ČR.

 

Miroslava Tlučhořová

Spoluzakladatelka rodinného a komunitního centra Domeček, kterým prošlo přes 300 dětí. Mirka se každodenně podílí plynulém chodu, vede lekce cvičení, zajišťuje vzdělávací program pro děti i rodiče, shání finance pomocí fundraisingu a získáváním dotací nejen pro Domeček, ale i pro lidi z okolí, kteří pomoc potřebují.

 

Jana Třísková

Jana je operačním technikem tísňové linky 112, zároveň je dobrovolnicí v obecně prospěšné společnosti Hospic Sv. Jiří, aktivní běžkyní, která se účastní sportovních akcí s benefičním rozměrem. Pořádá i tzv. hospicové postřižiny a pustila se do pořádání akce SWAP na podporu činnosti Hospice Sv. Jiří.

 

Mirka Valašíková Křížová

Mirka nejprve učila, jak správně navázat a nosit své dítě v šátku, pak přidala laktační poradenství a nyní je i průvodkyní v těhotenství a mateřství. Je hlavní organizátorkou a duchovní matkou chebského festivalu o cestách ke spokojenému rodičovství Být spolu, který měl již pět ročníků.

 

O soutěži:

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Ústeckého kraje. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r o.

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková

tisková mluvčí
www.kr-karlovarsky.cz