Nález 4000 Kč, rekordman mezi opilci

Žena z Plzně nalezla 4000 Kč a odevzdala je na služebnu městské policie.

Včera po 13 h se dostavila na skvrňanskou služebnu městské policie třicetiletá Plzeňačka, která přinesla nalezený finanční obnos ve výši 4000 Kč. Hotovost nalezla v blízkosti České Spořitelny na Skvrňanech. Nalezené peníze byly téhož dne předány příslušnému úřadu.

Od začátku měsíce bylo na protialkoholní záchytnou stanici převezeno městskou policií 8 osob. „Rekordmanem“ je muž, který nadýchal 4,95 ‰

1.září si na záchytné stanici pospal sedmapadesátiletý muž z Plzně, který už spal na chodníku Purkyňovy ulice. Také už bylo po třiadvacáté hodině a náhle ho probudila hlídka městské policie. Muž nebyl chopen se postavit na nohy, ani provést dechovou zkoušku.

2.září skončil na záchytce čtyřicetiletý muž, který ležel na chodníku poblíž vozovky Škroupovy ulice.

Poté měli strážníci do víkendu s opilci „volněji“. Zlom opět přišel v sobotu 7. září, kdy v ranních hodinách strážníci převáželi z Lobezské ulice dalšího muže, který nebyl ani schopen prokázat svoji totožnost. Na protialkoholní záchytné stanici byl tento muž jim dobře znám a hned věděli, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže z jižního Plzeňska.

Téhož dne před třináctou hodinou hlídka městské policie převážela další podnapilou osobu ze Slovanské ulice. Zde se jednalo o třiačtyřicetiletého muže.

V pondělí 9. září po deváté hodině vyjížděli strážníci k Plaveckému bazénu Slovany, kde se měl pohybovat zmatený, zřejmě podnapilý muž. Na místo také dorazila ZZSPK. Po vyšetření záchranářskou byl muž převezen k vystřízlivění na záchytnou stanici.

Tentýž den před čtrnáctou hodinou převáželi ze Smetanových sadů dalšího strážníkům velmi známého muže, který byl navíc pomočený a značně zapáchající. Dvaatřicetiletý muž nadýchal 3,17 ‰.

O hodinu později na Americké třídě před rychlým občerstvením seděla v dešti na zemi jednatřicetiletá žena, která vzhledem ke své opilosti, nebyla schopna komunikovat a vydávala ze sebe jen neurčité zvuky. I ona skončila na záchytné stanici.

Rekordmanem byl padesátiletý muž z Pardubic, který včera nadýchal 4,95 ‰. Strážníci před jedenáctou hodinou procházeli Mlýnskou strouhou, kde si povšimli muže spícího na lavičce. S obtížemi sdělil svoji totožnost, ale chůze schopen nebyl. Když strážníci uviděli hodnotu alkoholu v dechu, nestačili se divit. I tento muž okusil prostředí plzeňské záchytky.


Zdroj:

Veronika Kuchynková
Metodik prevence kriminality

www.mpplzen.cz