Strážníci v ulicích města odchytávali zatoulaná zvířata

Reklama

Strážníci v ulicích města odchytávali zatoulaná zvířata.

Vyjíždět odchytávat či přebírat zatoulaná zvířata byli v různých lokalitách na území města.

V úterý ráno po deváté hodině požádala o příjezd strážníků žena z domku v Plzni ve Lhotě. Na pozemek její zahrady se zatoulal cizí pes. Šlo o asi pětiletého křížence.  Identifikační čip neměl a nepodařilo se zjistit, komu by patřil. Proto byl umístěn do útulku v Daimlerově ulici.

O chvilku nato se ohlásila mladá žena z centra města z náměstí Republiky. Do místní kavárny se zaběhla starší fenka foxteriéra. Identifikační čip, který se u ní podařilo najít, neprocházel evidencí a telefonní číslo, které měla na známce, v tu chvíli nikdo nezvedal.  Z toho důvodu ji stihl stejný osud jako křížence předtím.

Téhož dne odpoledne vyjeli strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat ještě do Radčické ulice. Volal majitel pozemku, před časem přiběhla na jeho zahradu kočka. Ta se pak okotila, na svět přivedla dvě koťata. Pomocí podběráku strážníci zvířata odchytili a odvezli je do plzeňského útulku.

 

Strážníci pomáhali vstát seniorce.

Seniorka doma uklouzla, nemohla vstát, pomohli jí strážníci.

Příjezd strážníků si vyžádala seniorka v půl deváté večer aktivací tísňového tlačítka. Po vstupu dovnitř, kdy předtím zvonili a klepali na dveře domu a bytu a nikdo se neozýval, stařenku našli ležet v kuchyni na zemi.  Při ohřívání polévky uklouzla a nezvládla sama vstát. Hlídka městské policie jí ihned pomohla se zvednout. Žádnou jinou pomoc od nich v tu chvíli seniorka nežádala.

O několik desítek minut později se do jejího bytu strážníci vraceli.  Jednaosmdesátiletá žena se neobešla bez jejich pomoci, když se ocitla vsedě v kuchyni na zemi. Chtěla od nich, aby jí pomohli se přemístit do postele v ložnici.

 

Strážníci prokázali znovu svojí dobrou paměť na tváře.

Strážníkům ze stanice Územně strážní služby opětovně neunikla zájmová osoba.

Devětatřicetiletého cizince kontrolovala hlídka v podvečer na lavičce v centru města. Po ověření totožnosti a prověření v policejních evidencích se potvrdilo, že na předání muže mají právní zájem republikoví policisté. V doprovodu strážníků poté putoval muž na policejní oddělení, kde si ho převzali k dalším úkonům.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz

Reklama