Strážníci přišli za dětmi na příměstský tábor

Reklama

Strážníci přišli za dětmi na příměstský tábor.

Metodici prevence kriminality Městské policie Plzeň navštívili tento týden děti na  příměstském táboře v prostorách 31. ZŠ v ulici Elišky Krásnohorské.

Tématem besedy, kterou si pro ně připravili, byla dopravní výchova. Připomněli jim, jak se mají chovat v silničním provozu, a to jak při jízdě na jízdních kolech, tak při chůzi na přechodech pro chodce a povídali si s nimi o dalších rizicích.  Pro táborníky byl připraven test znalostí dopravních značek.  Na závěr se mohly děti svézt na vozítku Segway.

Nechtělo se mu v restauraci platit.

Dopředu věděl, že útratu nezaplatí, peníze neměl, přesto se vydal do restaurace. Nakonec skončil na záchytce.

Po osmé hodině večer oznámil na městskou policii zaměstnanec jedné restaurace v Martinské ulici, že mu host odmítá zaplatit svoji útratu. Na místo se dostavili strážníci ze služebny Městské policie Plzeň-Střed.  Ti zjistili, že neplatící muž je značně opilý a už předem měl vědět, že za sebe v restauraci nezaplatí. K jeho jednání přispěl rozchod s přítelkyní, kdy nevěděl, jak jinak situaci řešit. Strážníci provedli u 31letého muže, který se nedokázal bezpečně udržet sám na nohách, dechovou zkoušku. Výsledkem byla naměřená hodnota 2,73 promile. Muž byl převezen do protialkoholní záchytné stanice. Vzhledem k tomu, že nezaplatil v restauraci to, co propil a projedl, je muž podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, který s ním vyřešili strážníci po vystřízlivění.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz

Reklama