Jméno olympijského maskota vymyslely děti z mateřských školek

Karlovarský kraj bude v roce 2020 hostit historicky poprvé Hry zimní olympiády dětí a mládeže. V soutěži o podobu olympijského maskota, který bude sportovce i návštěvníky olympiádou provázet, zvítězila veselá lázeňská veverka. Následně kraj oslovil mateřské školy napříč regionem, aby veverce vymyslely jméno. Nakonec bylo vybráno to, které se k huňaté olympijské průvodkyni nejlépe hodí – Čiperka.

Na výzvu kraje vymyslet jméno pro maskota olympiády zareagovalo 11 mateřských škol. Celkem v 5 z nich děti navrhly jméno Čiperka. „ Všechny děti, paní učitelky a vedení školek si zaslouží velké poděkování. Máme radost z toho, že se zapojilo tolik tříd.  Kdo jiný by měl dát veverce jméno, než děti, které mají nekonečnou fantazii. Líbila se nám i další jména, například Ledovka, Zrzunda, Olympka. K podobě maskota se ale tradiční Čiperka nejvíce hodí. Do pěti školek s vybraným návrhem v těchto dnech postupně rozvezeme stavebnice, odměnu samozřejmě dostanou všechny zúčastněné školky. Sám jsem byl předat dárek do Mateřské školy Ostrov v Halasově ulici, kde mě čekalo moc hezké přivítání,“ řekl krajský radní Jaroslav Bradáč.

 

Autorkou vítězného návrhu maskota olympiády se stala patnáctiletá Radka Vysloužilová z Chebu (ZUŠ Járy Cimrmana Františkovy Lázně). Vítězný návrh loga a kompletní grafický manuál zpracovala Kateřina Nováčková ze Sokolova (studentka SUPŠ Karlovy Vary). Veverka Čiperka bude všudypřítomným symbolem olympiády, který bude povzbuzovat účastníky k co nejlepší výkonům, bude bavit fanoušky a další návštěvníky akce. Lidé si ji budou moci v plyšové podobě pořídit i jako vzpomínku na olympijské okamžiky v Karlovarském kraji.

Přehled mateřských škol, které navrhly jména olympijského maskota:

Základní škola a mateřská škola Lázně Kynžvart, okres Cheb, příspěvková organizace

Mateřská škola Cheb, Do Zátiší 3, příspěvková organizace

Mateřská škola Luby, okres Cheb, příspěvková organizace

Mateřská škola Dolní Rychnov, okres Sokolov

Mateřská škola Hranice, okres Cheb

Mateřská škola Krásná, příspěvková organizace

Mateřská škola Ostrov, Halasova 765, příspěvková organizace

Mateřská škola Kraslice, U Elektrárny 1777, příspěvková organizace

Základní škola Marie Curie-Sklodowské a mateřská škola Jáchymov, příspěvková organizace

Mateřská škola Kynšperk nad Ohří, U Pivovaru 367, okres Sokolov, příspěvková organizace

Mateřská škola Sokolov, Karla Havlíčka Borovského 1527

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková

tisková mluvčí
www.kr-karlovarsky.cz