Mlýnskou kolonádou v Karlových Varech provede virtuální Karel IV.

Reklama

Město Karlovy Vary představí své památky a turistické zajímavosti pomocí rozšířené (augmentované) reality.

V rámci nadcházejícího Zahájení lázeňské sezony 2019 zažijí obyvatelé i návštěvníci Karlových Varů netradiční prohlídku dominanty města – Mlýnské kolonády. Stane se tak prostřednictvím augmentované reality. Jedná se o moderní a velmi atraktivní formát použitelný jako virtuální průvodce městem. Namíříte fotoaparát svého mobilního telefonu na terč před kolonádou a v obraze se objeví animovaná postava krále Karel IV., která vám ve vybraném jazyce představí danou památku. Současně si můžete prohlédnout Mlýnskou kolonádu jako dokonalý 3D model. Jednoduchá aplikace vám poskytne další informace, ale také odkaz na web či navigaci na další zajímavé místo. Můžete se v tomto prostředí vyfotit a fotografii sdílet na sociálních sítích.

Tyto lokace (terče) lze spojovat do tras a to včetně navigace mezi jednotlivými místy (Filmové lokace, Vyhlídky, Skvosty architektury, Prameny …).

 

Aplikace s terči se stane atraktivním průvodcem po Karlových Varech, který má nízké provozní náklady, je snadno udržovatelný, upravitelný a rozšiřitelný. Nezanedbatelná je rovněž jedinečnost realizace.

Terče pro rozšířenou realitu budou zároveň sloužit i bez chytrých zařízení jako informační sloupky pro návštěvníky města. Kromě terče pro virtuální realitu bude obsahovat základní informace o památce, místě či atrakci a to nejméně ve čtyřech jazycích. Na design terče vypíše města v nejbližší době soutěž.

 

Město Karlovy Vary si objednalo pilotní provoz aplikace digitálního průvodce s rozšířenou realitou, aby mohlo toto řešení pečlivě otestovat a na základě zkušeností s fungováním aplikace a její použitelností definovat parametry výběrového řízení pro rozšíření celého systému na desítky stanovišť po celém městě a jeho nejbližším okolí. Jeden terč se vstupem do aplikace bude umístěn na Mlýnské kolonádě a druhý na objektu Infocentra města Karlovy Vary v Lázeňské ulici.

Současně s pilotní aplikací byl vytvořen velmi detailní a přesný model Mlýnské kolonády. Byl zpracován z více jak 3700 fotografií a 137 laserových skenů. Celý model sestává z více jak 722 milionů trojúhelníků a jeho přesnost a detailnost je lepší než 5 mm.

3D model bude v zjednodušené formě použit v digitálním průvodci a pro další propagaci města. Navíc se stane digitalizovanou kopií památky, kterou lze využít pro údržbu a opravy stavby.

Dodavatelem digitálního průvodce s augmentovanou realitou a 3D modelu Mlýnské kolonády je místní firma Vertical Images s.r.o.

 

Digitální prohlídka města Karlovy Vary – ukázka aplikace

 

Digitální prohlídka města Karlovy Vary – Mlýnská kolonáda

 


Zdroj:

Helena Kyselá

tisková mluvčí

mmkv.cz

Reklama