Na Plzeňském festivalu stepu uvidíte stepaře z Brazílie, Španělska, Německa a Polska / 16.-19.5.

Reklama

V polovině května se Plzeň už po šesté stane místem setkání špičkových stepařů od nás i ze zahraničí. Plzeňský festival stepu nabídne ve čtyřech dnech bohatý program, ve kterém nebudou chybět workshopy, flash mob na plzeňském náměstí ani ukázky pod širým nebem. Vrcholem festivalu je sobotní Galavečer v Měšťanské besedě, při kterém se ve společných i sólových vystoupeních představí na 150 stepařů. Večerem bude provázet herec a zpěvák Roman Vojtek.

„Velmi nás těší, že si náš festival postupně získává dobré jméno i v zahraničí. Podařilo se nám například do Plzně pozvat vynikající brazilskou umělkyni Chris Matallo, která step velmi originálně spojuje s hrou na saxofon,“ říká Kamila Borovská z plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje.

 

Herečka, tanečnice a hudebnice Chris Matallo se řadí mezi hvězdy světového stepu, ze stepařských hvězd na pódiu zazáří i Španěl Ruben Sanchez nebo německá stepařka Kira von Kayser. Chybět nebude ani ukrajinský stepař žijící v Praze Igor Bezdieniezhnykh, který má na svém kontě stříbrnou medaili z Mistrovství světa ve stepu. Igor povede také stepařský workshop pro veřejnost ve Studiu v DEPO 2015, na který je vstup zdarma.

 

Kromě světových stepařských hvězd se představí studia od nás i ze zahraničí, včetně domácího studia Kamily Borovské. Členové formace plzeňského Step by Step studia si přivezli v roce 2018 zlatou medaili z Mistrovství Evropy.

„Naši stepaři předvedou své umění i v ulicích Plzně, nejprve ve čtvrtek v menších skupinkách na různých místech pěší zóny. V pátek se k nim pak při flash mobu na náměstí Republiky přidají i další stepaři. Sobotní dopoledne bude patřit ukázkám práce nejlepších studií od nás i ze zahraničí na pódiu U Branky. Všichni účastníci předvedou své umění na Galavečeru v Měšťanské besedě,“ vypočítává Kamila Borovská.

 

Další informace najdete na www.plzenskyfestivalstepu.cz.

 

Vstupenky na Galavečer v ceně 280 – 310 Kč jsou k dostání prostřednictvím systémů www.plzenskavstupenka.cz a www.mestanska-beseda.cz.

Plzeňský festival stepu pořádá SPOLEK K.R.O.K. a organizátorem je Step by Step studio.

Plzeňský festival stepu – program

6. ročník
16. 5. čtvrtek

17:00 Stepování v ulicích

Nechte se překvapit v ulicích Plzně

 

17. 5. pátek

náměstí Republiky, vstup zdarma

17:00 – Flash mob

Desítky stepařů přímo v centru města

 

DEPO 2015

18.30 – 20.30 workshop pro stepaře s Chris Matallo, pouze pro registrované

 

18. 5. sobota

U Branky, vstup zdarma

Představení stepařských studií

10:30 – 13:00 ukázky různých druhů stepu pod širým nebem

13:30 – 14:30 Pavel Paur & Company – koncert plzeňské kapely

 

13:00 – 14:30 DEPO2015, Studio, vstup zdarma

Stepařský workshop pro veřejnost (pod vedením Igora Bezdiezniezhnykha)

 

19:00 – 21:30, Měšťanská beseda, vstup 280 – 310 Kč

Galavečer

To nejlepší, co nabízí současný step, večerem provází Roman Vojtek

 

19. 5. neděle

Stepařský workshop pro pokročilé

pod vedením Rubena Sancheze, pouze pro registrované

10:00 – 13:30, DEPO2015, Studio


Zdroj:

Daniela Vítová

tiskový servis

www.plzenskyfestivalstepu.cz

Reklama