Připravte se na jarní detoxikaci organismu. Vsaďte na zdravé stravování

Reklama

I když venku stále vládne chladné počasí, je dobré začít své tělo pomalu připravovat na jarní detoxikaci a zvýšit si tak nejen svou energii, ale i celkovou vitalitu a zpomalit stárnutí organismu. Špatná strava, zvýšený stres, únava, to vše se podepisuje na naší celkové náladě a tělesném stavu. Je proto důležité alespoň jednou do roka restartovat náš organismus a dodat mu novou sílu. Zapomeňte na chemii, vsaďte na zdravý životní styl a výběr správných bylinek či přírodních doplňků stravy, kterými vyloučíte nezdravé toxiny ze svého těla.
Zdravá strava je základ
Pokud chcete dopřát svému tělu jarní očistu, pak vsaďte na lehké, zdravé stravování. Začněte tím, že vyloučíte ze své stravy všechny složité, kombinované potraviny, které zanášejí tělo. Zaměřte se na vyřazení průmyslově zpracovaných potravin, sladkostí a přebytečné konzumace mouky. Zařaďte do jídelníčku více salátů a jednoduchých potravin. Pokud si s přípravou nevíte rady, vyzkoušejte některou ze služeb, nabízející dovoz jídla. Můžete nakupovat jednotlivé chody ve vybraných restauracích se zdravým jídlem podle své chuti například na www.damejidlo.cz. Nebo zkuste pravidelnost v podobě krabiček, které si buď nachystáte sami nebo si je také můžete snadno objednat.
Zařaďte do jídelníčku čerstvé ovoce, zeleninu a bylinky
Základem každé detoxikace by měl být dostatečný přísun čerstvého ovoce, zeleniny a bylinek, ideálně takových, které mají schopnost zbavit naše tělo škodlivých látek. Mezi ně patří například avokádo, které obsahuje kvalitní tuky, proteiny, vitamíny a snižuje cholesterol, zelí, které pomáhá nastartovat játra, česnek, který funguje jako přírodní antibiotikum, bojuje s parazity, bakteriemi a plísněmi. Dále je to například zázvor, který posiluje žaludek, slezinu a plíce nebo tzv. „divoké bylinky“ jako je například kopřiva nebo pampelišky, které pomohou aktivovat metabolismus.
Pročistěte si organismus 
Pokud chcete své tělo opravdu pročistit, ale netroufáte si na radikální půsty, vyzkoušejte šetrnější způsob, kterým mohou být ovocné a zeleninové šťávy nebo sytější smoothie. Výhodou je, že si je snadno připravíte v odšťavňovači nebo mixéru. Pokud vás nečekaně přepadne hlad, poměrně snadno a rychle je sežene i ve městě, širokou nabídku nabízí například pobočky Ugo nebo Fruitisimo, stejně tak je kamkoliv doveze z vybraných restaurací služba Dáme jídlo.

Zdroj:
Reklama