Karlovarské infocentrum získalo ocenění za turistickou kartu

Velká cena cestovního ruchu 2018/2019 míří i do karlovarského infocentra.

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary bylo oceněno za svůj projekt turistické karty Karlovy VARY REGION CARD. Projekt se umístil na 3. místě celorepublikové soutěže Velká cena cestovního ruchu 2018/2019 v kategorii Nejlepší turistický produkt. Cenu převzal v rámci veletrhu GO – REGIONTOUR 2019  Martin Janouš, který má rozvoj turistické karty na starosti.

Smyslem soutěže Velká cena cestovního ruchu je každoročně upozornit na výjimečné projekty z různých segmentů turismu a poukázat na atraktivní novinky z oboru. Vyhlašovatelé z vydavatelského domu COT media a ze společnosti Veletrhy Brno chtějí soutěží přispět ke zkvalitnění nabídky a úrovně služeb v cestovním ruchu České republiky. K prestiži ankety přispívá kromě partnerství profesních svazů a dalších institucí také fakt, že každá soutěžní kategorie je hodnocena vlastní porotou složenou nejen ze zástupců pořádajících společností, ale především z odborníků na danou problematiku.  „Opět se projevil trend z minulých let, tedy rostoucí kvalita přihlašovaných projektů. Velká cena cestovního ruchu je sice soutěží národní, podle mého názoru by se ale mnohé ze soutěžních počinů neztratily ani v mezinárodní konkurenci,“ poznamenává Eva Frindtová, jednatelka COT media.

Karlovarské INFOCENTRUM obdrželo již několikátou cenu v této soutěži – 1. místo v roce 2014 za nejlepší turistický portál, 1. místo v roce 2015 za nejlepší elektronickou komunikaci a v roce 2017 2. místo v kategorii nejlepší jednotná kampaň.

 „Projekt Karlovy VARY REGION CARD se začal připravovat na počátku roku 2016 a spuštěn byl v září 2016. V návaznosti na rozvoj Karlovarské karty jsme při vývoji karty spolupracovali s Plzeňskými městskými dopravními podniky, a.s. V roce 2018 se nám podařilo dohodnout spolupráci i s Karlovarským krajem a Mariánskými Lázněmi. Ocenění nyní potvrdilo, že námi zvolená cesta byla správná,“ dodává ředitelka INFOCENTRA MĚSTA Karlovy Vary Jitka Ettler Štěpánková.

„Podobné produkty a služby jsou dnes již pomalu standardem na poli cestovního ruchu. Jsem ráda, že naše infocentrum vytvořilo skvělý projekt, díky kterému má každý návštěvník nejen Karlových Varů cestu k zážitkům všeho druhu snadnější, atraktivnější a v kapse. Cením si přístupu všech partnerů, díky kterým má naše turistická karta úspěch,“ říká primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Turistická karta Karlovy VARY REGION CARD má pro návštěvníky Karlovarského kraje připraveno více než 70 atraktivních návštěvních míst v celém regionu, která je po zakoupení karty možno navštívit z velké části zdarma. Patří mezi ně historické památky, muzea, galerie, montánní památky, lázně a bazény, tradiční regionální výroba a další turistické zajímavosti. Karta nabízí i řadu slev – divadelní představení Karlovarského městského divadla, koncerty Karlovarského symfonického orchestru, sport, restaurace, půjčovny a další služby. Držitelé karty mohou také bezplatně využívat linek městské hromadné dopravy i populárních vyhlídkových autovláčků v Karlových Varech a Mariánských Lázních, vyjet zdarma lanovkou na karlovarskou Dianu nebo se projet vyhlídkovou linkou Karlovy Vary – Loket – Bečov – Karlovy Vary.

„Obecně vítám aktivity INFOCENTRA MĚSTA Karlovy Vary, které vytváří produkty i s celokrajským dopadem. Tato služba měla v našem regionu existovat již dávno, kraj jí proto podpořil alespoň finančně, přesto že v minulosti měl být iniciátorem podobných služeb právě kraj,“ dodal uvolněný zastupitel Karlovarského kraje za oblast lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO Vojtěch Franta.

Kartu si samozřejmě mohou zakoupit též obyvatelé města Karlovy Vary i celého karlovarského regionu pro své přátele, příbuzné či návštěvy, které za nimi v průběhu celého roku přijíždějí, a to ve variantě 2, 4 nebo 7 dní, pro jednotlivce či jako kartu rodinnou. Karlovy VARY REGION CARD zakoupíte v Infocentrech v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Lokti, dopravním terminálu Cheb a v některých karlovarských hotelech.

Více informací na www.karlovyvarycard.cz.


Zdroj:

Helena Kyselá

tisková mluvčí

 

Magistrát města Karlovy Vary

odbor kancelář primátorky

Telefon: +420 353 151 456

Mobil: +420 601 342 680

Email: h.kysela@mmkv.cz