Areál v Železné Rudě míří do další sezóny

Reklama

Lyžařský areál Nad Nádražím v Železné Rudě nabízí už pátým rokem lyžařům delší sjezdovku, modernější a rychlejší přepravu a odbavení. Díky realizaci projektu s názvem Modernizace lyžařského areálu Nad Nádražím Železná Ruda – Šumava, který byl podpořen v rámci Regionálního operačního programu Jihozápad  (ROP Jihozápad), mohl areál zprovoznit nový lyžařský vlek s přepravní kapacitou 1200 osob za hodinu a čipový odbavovací systém.

Díky investici do nového vleku se téměř zdvojnásobila přepravní kapacita a zároveň se zvýšil komfort přepravy pro lyžaře. „Součástí realizace projektu bylo rovněž prodloužení sjezdovky napravo od lyžařského vleku o 180 metrů a modernizace osvětlení pro večerní lyžování. Díky ní se osvětlení sjezdovek zlepšilo o čtyřicet procent. Lyžařský areál Nad nádražím na svou rozsáhlou modernizaci získal téměř deset milionů korun z Evropské unie v rámci ROP Jihozápad,“ uvedl náměstek hejtmana Plzeňského kraje a předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Ivo Grüner.

 

Lyžařský areál v Železné Rudě zahájí svůj provoz v polovině prosince. Je otevřen denně, a to i pro večerní lyžování, a nabízí 3,5 kilometru sjezdových tratí, 6 lyžařských vleků, pohyblivý pás, dětský kolotoč a dětský ručičkový vlek. Návštěvníci areálu mají k dispozici občerstvení s posezením na terase, WC, servis, půjčovnu lyží a snowboardů, lyžařskou a snowboardovou školu. V horní části sjezdovky se lze napojit na upravované běžecké tratě.

 


Zdroj:

Komunik

kerlesova@komunik.cz

Reklama