Veselé, láskou prosněžené Vánoce 2018

Reklama

Ojedinělý  charitativní projekt pro onkologicky nemocné děti  v České republice přinesl do FN Plzeň  Tomáš Bursa, onkologický pacient, který se po úspěšné léčbě rozhodl pomáhat dětem s diagnózou onkologického onemocnění  prostřednictvím Nadačního fondu Dobří lidé Česka. V adventním období se vydává do nemocnic v Plzni, Brně, Ostravě, Litoměřicích, Praze a Olomouci a předává malým pacientům  posvěcené adventní kalendáře.

Zdánlivě obyčejné adventní kalendáře v sobě ukrývají nejen čokoládu, ale v tomto roce také prostřednictvím QR kódu možnost zhlédnout dvě pohádky, tlumočené do znakového jazyka. Nemocné děti si ji mohou pomocí mobilního telefonu pustit a alespoň na chvilku zapomenout na své nemoci.   Kalendáře každoročně posvětí Mons. Emil Soukup z farnosti u katedrály sv. Bartoloměje v Plzni.

Adventní kalendáře jsou „kouzelné“. Tomáš Bursa radil  malým  pacientům na dětské klinice i na hematoonkologii, aby při otevření každého okénka na kalendáři měli přání. Přát si a věřit je prvním krokem k výhře nad nemocí.


Zdroj:

Mgr. Gabriela Levorová

Fakultní nemocnice Plzeň

Reklama