Garáže v Jabloňové ulici opět pod dohledem

Reklama

Lokalita skupinových garáží v Jabloňové ulici působila dlouhodobě problém. V rozpadajících se blocích garáží se stahovali bezdomovci a především se tam nekontrolovatelně hromadil odpad.

Město v uplynulých letech mnohé garáže získalo od majitelů po skončení nájmu pozemků zpět, a pokud se podařilo takto získat celý blok, tento blok demolovalo. Přesto několik garáží stále zůstává, protože jejich majitelé koupili kdysi i pozemek pod nimi.

Po zdemolování garážových bloků se celé území vyčistilo a nějakou dobu zde byl poměrně klid.

V říjnu ale město zjistilo, že někteří původci odpadu – ať už komunálního, nebo stavebního – opět začali považovat místo za skládku. Pracovníci veřejně prospěšných prací za pomoci nakladače zapůjčeného od městské Správy lázeňských parků vyčistili lokalitu od 100 tun odpadu, který se tam nahromadil během léta (v příloze fotografie ze 17. října). Samozřejmě, lokalitu pravidelně sleduje například městská policie, a pokud někoho přistihne při vyhazování odpadu, dotyčnému hrozí nemalá pokuta. Přesto však se viditelně některým „dobrákům“ podařilo proklouznout.

Proto město do uklizené lokality osazuje fotopasti. Jejich úkolem je identifikovat ty, kdo by snad chtěli zakládat a Jabloňové ulici nové černé skládky, případně jejich přijíždějící a dojíždějící vozidla atd. a následovat budou odpovídající pokuty.


Zdroj:

Jan Kopál

Tiskový mluvčí | Magistrát města Karlovy Vary | Moskevská 21, 361 20  Karlovy Vary

web mmkv.cz | Tel. +420 353 151 274 | Mob. +420 725 050 114 | E-mail j.kopal@mmkv.cz

Great Spas Of Europe – Candidate For World Heritage (UNESCO)

Reklama