Obce mohou opět žádat o krajskou dotaci na pořízení Senior Expresu

Reklama

Ve čtyřech městech Karlovarského kraje už dnes využívají starší občané automobil, který je odveze k lékaři, na úřad či na nákupy. Auta pořízená s příspěvkem z krajského rozpočtu jezdí v Aši, Kraslicích, v Ostrově i v Mariánských Lázních. Brzy k nim přibydou další místa, kde Senior Expres bude pomáhat.

„Od 1. srpna bude krajský úřad přijímat žádosti o dotace pro rok 2018. V rozpočtu máme pro obce na pořízení Senior Expresu vyčleněnou částku 1 milion korun, maximální výše dotace je přitom 250 tisíc korun. Zatímco loni mohly žádat výhradně obce s rozšířenou působností, letos už tato podmínka neplatí a žádost si může podat jakákoliv obec z našeho regionu,“ upřesnil náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Dobrou zkušenost s využíváním Senior Expresu mají například v Aši. „Senior Expres, nebo přesněji v Aši jde o Seniorbus, má za sebou půlrok provozu, za tu dobu službu využilo 1200 pasažérů! V Aši jsou to senioři nad 65 let, kteří se mohou na základě registrace svézt v pracovní dny, pokud ale chystáme například velkou kulturní akci, jako jsou srpnové Letní slavnosti města, tak mají Seniorbus k dispozici i o víkendu. Ohlasy jsou velmi pozitivní, proto zvažujeme, že pořídíme ještě jedno takové vozidlo,“ vysvětlil starosta města a náměstek hejtmanky Dalibor Blažek.

Příjem žádostí končí 8. srpna 2018. Více informací včetně pravidel je k dispozici na krajských internetových stránkách: http://www.kr-karlovarsky.cz/dotace/Stranky/dotaceKK/prispevky-region/Senior_Expres.aspx

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
Krajský úřad Karlovarského kraje
tel.:       +420 354 222 130
mobil:   +420 736 650 308
e-mail: jana.pavlikova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz

Reklama