Karlovarský kraj podpoří vydání neperiodických publikací

Reklama

Příznivci knih s regionální tématikou se v budoucnu mohou těšit na další zajímavé tituly. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila podporu vydání neperiodických publikací v celkové výši přes 500 tisíc korun. O rozdělení dalších 190 tisíc korun bude v září jednat ještě Zastupitelstvo Karlovarského kraje.

ilustrační foto

 

„Pro letošní rok bylo z rozpočtu Karlovarského kraje vyčleněno na dotační program, který je zaměřen na podporu vydávání neperiodických publikací, 800 tisíc korun. Celkem bylo podáno 31 žádostí o poskytnutí dotace, z toho 2 byly vyřazeny z důvodu jejich nedodání ve fyzické podobě ve stanoveném termínu a 1 žádost byla na základě požadavku žadatele stornována,“ upřesnila náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová.

 

Žadatelé mohli získat dotaci ve výši až 50 tisíc korun na jeden projekt. Poskytnuté prostředky budou využity na vydavatelské, překladatelské a tiskařské služby, fotografie, grafické zpracování knih či rešerše. S podporou Karlovarského kraje vyjde například publikace, která je věnována zaniklým obcím Slavkovského lesa. Příspěvek získá i kniha pojednávající o Křišťálové noci v našem regionu. Její autor si klade za cíl připomenout 80. výročí tragických událostí, kdy byli lidé s židovským původem perzekuováni. Milovníky detektivních příběhů pak jistě potěší  další vydání sbírky českých a německých povídek s nádechem krušnohorského tajemna.

 


Zdroj:

Mgr. Veronika Severová
oddělení vnějších vztahů a styku s veřejností
odbor kancelář hejtmanky a vnějších vztahů

Krajský úřad Karlovarského kraje
Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
tel.:       +420 354 222 116
mobil:   +420 736 650 056
e-mail: veronika.severova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz

Reklama