Metodici prevence kriminality navštívili další příměstské tábory

Reklama

Více než osm desítek natěšených dětí přivítalo v pondělí dopoledne skupinku metodiků prevence kriminality z Městské policie Plzeň. Ti se vydali do areálu 1. ZŠ v Západní ulici, kde své zázemí ten den našel příměstský tábor pořádaný při ZOO a BZ Plzeň.

Pro malé táborníky byl připraven bohatý program. Dětem bylo připomenuto několik rad, jak se vyhnout rizikům a nebezpečím, které mohou prázdniny přinášet. Vyzkoušet si v praxi děti také mohly práci s detektorem kovů, jejž strážníci využívají při kontrole dětských hřišť a dopadových ploch. Protože táborníkům přestalo počasí přát a začalo pršet, přesunuli se všichni společně poté do vnitřních prostor, kde jim svou ukázku předvedl psovod se svým služebním psem Grimem. Zpestřit program jim rovněž dorazil i se svým povídáním o odchytu zvířat vedoucí plzeňského útulku.

Na druhý den metodici prevence kriminality zamířili ještě za dětmi z příměstského tábora při 31. ZŠ v Kralovické ulici, kde s nimi besedovali o bezpečnosti v silničním provozu, ukázali jim, jak by měla být správně upevněna cyklistická helma a povídali si společně o dalších rizicích. Děti si mohly tentokráte vyzkoušet tzv. opilecké brýle. Jedná se o brýle, které připodobní stav opilosti, jak se člověk cítí po užití alkoholických látek. Účelem využívání těchto brýlí je uvědomit si, jak alkohol výrazně ovlivní stav, postřeh a pohyblivost člověka.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
Perlová 3, 301 00, Plzeň
Tel: +420 378 036 902, +420 724 095 017
E-mail: puzmanova@plzen.eu
Web: www.mpplzen.cz

Reklama