50 miliónů za rekonstrukci v plzeňské Olympii

Reklama

Plzeňská Olympia dostane investice padesáti milionů korun. Zvětší se gastro zóna a vznikne nový dětský koutek.

Realitní skupina CPI Property Group (dále CPI PG) se pouští do modernizace obchodního centra Olympia Plzeň. Zákazníci největšího nákupního centra Plzeňského kraje se již ke konci roku mohou těšit na rozšířenou a výrazně modernizovanou gastro zónu, dětský koutek a nové toalety v obou patrech. Celková investice do centra, které CPI PG v březnu loňského roku koupila od společnosti CBRE Global Investors, dosáhne padesáti milionů korun.

Olympia Plzeň byla otevřena v březnu 2004 a o dva roky později proběhla dostavba multikina. Po čtrnácti letech provozu tak jde o první zásadní investici do modernizace. Nejvýraznější proměnou projde gastro zóna, která se dočká rozšíření. Prostor pro nové gastronomické nájemce a také místa pro sezení získá centrum díky zastavění nepoužívané terasy. Součástí rekonstrukce je také modernizace vybavení gastro zóny a vytvoření různých typů sezení vhodných pro pracovní oběd i pro rodinnou večeři s dětmi. Přesunutí, a tím pádem i nové podoby, se dočká dětský koutek. „Investice značným způsobem vylepší komfort, atmosféru a kapacitu gastro zóny. Proběhne kompletní výměna povrchů, osvětlení, nábytku, navýšení kapacity sezení o 100 míst a otevření nové restaurace typu running sushi. Při rekonstrukci myslíme na jednotlivce, rodiny, ale i nejmenší děti, pro které jsme připravili pohodlnou a krásnou část. Spojením atraktivních přírodních dekorů s dostatkem zeleně chceme vytvořit příjemné prostředí,“ říká k modernizaci Ondřej Křivanec, Asset Manager CPI PG.

 

Práce na modernizaci začaly v druhé polovině června a budou probíhat takřka výhradně mimo otevírací dobu obchodů. Chod centra tedy nebude zásadně omezen. „Modernizace nám pomůže upevnit postavení Olympie jakožto nejvýznamnějšího regionálního centra. Rozšiřování plochy gastro zón a počtu nájemců z kategorie Food & Beverage je celosvětovým trendem. V rámci našich obchodních center se modernizace gastro zóny dočkala pražská centra Quadrio a Fénix, pracujeme na Olympii Teplice a další modernizace plánujeme,“ vysvětluje Petr Brabec, Head of Asset Management Shopping Centres CPI PG.

 

V roce 2018 plánuje CPI PG investovat do obchodních center částku přesahující jednu miliardu korun. Stejnou částku realitní skupina, která je největším provozovatelem obchodních center v České republice, investovala v loňském roce. Hlavní vlna modernizací je plánována na roky 2019 a 2020. V portfoliu CPI PG je celkem 15 obchodních center v Praze, Brně, Mladé Boleslavi, Kolíně, Hradci Králové, Jihlavě, Českých Budějovicích, Liberci, Teplicích a Plzni.

 

CPI PROPERTY GROUP

CPI PROPERTY GROUP patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména v regionu střední a východní Evropy a Německu. Většinovým akcionářem skupiny, jež spravuje aktiva v celkové hodnotě 7,5 miliardy eur, je realitní investor Radovan Vítek. Sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. S velmi rozmanitým portfoliem 420 nemovitostí pokrývá všechny segmenty – retail, kanceláře, bytové jednotky, hotely, průmysl, logistiku i biofarmy. Skupina je největším hotelovým operátorem v ČR dle ubytovací kapacity a druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení. CPI PG je také největším vlastníkem maloobchodních prostor v České republice, celkově vlastní 15 obchodních center v 10 českých městech (Praha, Brno, Mladá Boleslav, Kolín, Jihlava, České Budějovice, Plzeň, Liberec, Teplice, Hradec Králové). V září 2017 byla CPI Property Group ohodnocena ratingovou agenturou Moody’s investičním stupněm Baa3.

 


Zdroj:

Kristina Maixnerová | Marketing Manager
CBRE s.r.o. | Asset Services – Retail
OC Olympia Plzeň | Písecká 972/1 | Plzeň–Černice | 326 00 | Czech Republic
M +420 725 847 557
kristina.maixnerova@cbre.com | www.cbre.cz | www.olympiaplzen.cz

Reklama