Prodaná nevěsta pod širým nebem

Reklama

Nejznámější česká opera na otevřené velkolepé scéně pod širým nebem, to je Prodaná nevěsta náměstí Republiky v Plzni, v pátek 7. září 2018. Plzeňský kraj se spolu s partnery rozhodl uvedením opery oslavit 100 let výroči vzniku republiky. Představení se uskuteční pouze jednou a bude přístupné pro veřejnost zdarma.

 

Plzeňský kraj spojil síly s městem Plzeň, Divadlem J. K. Tyla a agenturou Nashledanou a od října loňského roku pracuje na přípravě jedné z největších akcí roku s názvem Prodaná nevěsta pod širým nebem. Operu totiž Bedřich Smetana napsal jako lidovou zábavnou podívanou, která se odehrává na jedné z tehdejších plzeňských návsí. Operní režisér ve spolupráci se scénografem i z tohoto důvodu využijí jako kulisy také historické domy na náměstí Republiky, aby navodili předvedení opery tak, jak si ji tehdy pravděpodobně představoval sám autor. Inscenační tým velkolepého představení tvoří dirigent Norbert Baxa, režisér Tomáš Pilař a scénograf Lukáš Kuchinka. Opera bude uvedena ve verzi z roku 1870, tedy v klasické podobě, ale za využití nejmodernějších technologií.

„Bude se jednat o jedno z nejrozsáhlejších uvedení této opery na otevřené scéně. Nejen, že se bude odehrávat na panoramatickém pódiu, ale součástí představení jsou živá zvířata, počítáme s tím, že bude vystupovat více než 300 umělců včetně folklórních souborů a své místo bude mít i velký orchestr,“ popisuje velkolepou akci náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová a dodává, že pro účinkující se speciálně připravují například kostýmy, které věrné kopírují tradiční plzeňské kroje.

Inscenace je určena pro všechny věkové skupiny a divákům nabídne spoustu tanečních scén, velké defilé komediantů či sborové výstupy folklórních souborů. Chybět nebude ani tradiční staročeský trh a hospoda. Vstup na představení bude zdarma a diváci budou moci sledovat operu také na LED obrazovkách umístěných na náměstí nebo si pustit z pohodlí domova na webu www.plzen.cz živý stream celého představení.

Přijďte v pátek 7. září 2018 v 19:30 hodin oslavit stoleté výročí vzniku naší země spolu s Prodanou nevěstou.

 

Facebook události: FACEBOOK


Zdroj:

Mgr. Alena Marešová

tisková mluvčí

 

Odd. mediální komunikace,vnějších vztahů a marketingu

Odbor kancelář hejtmana
Krajský úřad Plzeňského kraje
Škroupova 18, 306 13 Plzeň
tel.: 377 195 655

mobil: 777 353 654
e-mail: alena.maresova@plzensky-kraj.cz
http://www.plzensky-kraj.cz

Reklama