Atraktivní studium na elektrotechnických školách

Reklama

Motivační program Prokopa Diviše táhne, studenti z Chomutova získali 102 tisíc korun.

Zvýšit atraktivnost studia na elektrotechnických školách a současně otevřít studentům elektro oborů možnosti budoucího zaměstnání pomáhá motivační program Prokopa Diviše. V letošním roce se do programu zapojilo 10 středních škol a téměř 1000 studentů v celé ČR.

102 tisíc korun si mezi sebou rozdělilo devět nejaktivnějších studentů elektro oborů Střední odborné školy energetické a stavební v Chomutově.

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici jsou oceněním a peněžitou odměnou od společnosti ČEZ Distribuce motivováni k dobrým studijním výsledkům, účasti ve studentských soutěžích a obecně k dalším aktivitám nad rámec běžné školní docházky. „Studenti, kteří se do programu zapojí a získají ocenění, pak mají výhodu při hledání dalšího uplatnění u naší společnosti,“ říká Karel Kohout, člen představenstva a ředitel úseku Provoz ČEZ Distribuce.

 

Do motivačního programu se zapojila i Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, Na Průhoně (ESOZ). „Ke kritériím účasti v programu patří například dobrý školní prospěch, aktivita ve výuce i účast v programech a projektech pořádaných Skupinou ČEZ. Žáci mohou v rámci motivačních programů absolvovat ve společnostech praxi, čímž získávají přehled o tamním provozu, zapojují se do něj a učí se pro tu společnost takzvaně na klíč,“ vysvětluje Jan Mareš, ředitel střední školy ESOZ Chomutov.

Vyhodnocování programu probíhá celý školní rok a na přelomu března a května vybere komise složená ze zástupců dané školy, ČEZ Distribuce a Asociace energetických manažerů tři nejlepší žáky v daném oboru, kteří získají zajímavé finanční ohodnocení. V Chomutově získalo ocenění 9 studentů ve třech kategoriích, kteří si mezi sebe rozdělili 102 tisíc korun. Získané finance použijí například na zaplacení řidičského průkazu, dovolenou i dovybavení rybářských potřeb.

 

Technické profese se v současné době potýkají s nedostatkem pracovních míst a nejinak tomu je i v oboru distribuce elektřiny. Společnost ČEZ Distribuce se proto snaží podporovat technické vzdělávání a „vychovat“ si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia na středních či vysokých školách.

Do projektu se v letošním školním roce  2017/2018 zapojilo 10 partnerských středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Dobrušce, Olomouci a Ostravě. Programu se zúčastnilo 946 studentů. Na severu Čech jsou do programu zapojeny dvě střední školy, kromě již zmiňované ESOZ Chomutov také Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická Liberec.


Zdroj:

Soňa Holingerová

mluvčí Skupiny ČEZ

Reklama