Opilá žena nadýchal skoro pět promile

Doslova zpitá pod obraz, tak vypadala v pátek večer žena, která byla převezena strážníky městské policie k vystřízlivění. Nadýchala skoro pět promile.

Před devátou večer vyslal operační strážník městské policie hlídku do Lochotínské ulice. Telefonát, který byl přijat na lince 156, upozorňoval na dost podnapilou ženu, která si měla ustlat na chodníku, být pomočená a zcela nezvládat chůzi po svých. Po příjezdu strážníci zjistili, že je tomu opravdu skutečně tak. Žena nebyla kvůli silné opilosti schopna hlídce sdělit na místě svoji totožnost. Když jí strážníci dali dýchnout, aby zjistili, kolik jí v dechu koluje promile alkoholu, nestačili se divit. Výsledkem testu na přítomnost alkoholu v dechu byla naměřená neuvěřitelná hodnota 4,71 promile.

Klientem protialkoholní záchytné stanice se stal o den později také dvaapadesátiletý muž. V podvečer ho hlídka městské policie našla ležet v dost podroušeném stavu u lavičky na náměstí Republiky. Bez pomoci se nebyl schopen postavit na vlastní nohy, při pokusu vstát sám, opakovaně padal. Dechovou zkoušku nebylo u něj možno vzhledem k jeho stavu provést.

Alkohol sehrál i svou roli v dalším případě, kdy strážníci museli k opilému muži volat zdravotnickou záchrannou službu. Muž, který popil víc než by měl, se zranil, když se pokoušel vstát z lavičky.  S poraněním v obličeji ho v neděli v noci pak našla hlídka městské policie dle předchozího telefonického oznámení ležet na zemi ve Smetanových sadech. Strážníci ho posadili na lavičku a poskytli mu prvotní pomoc. Záchranáři muže, jenž si stěžoval po pádu na bolest hlavy a nevolnost, převezli k dalšímu ošetření do nemocnice na Lochotíně.

 

Plzeňští policisté ze Slovan se zabývají případem, se kterým se na městskou policii obrátila v sobotu dopoledne třiapadesátiletá žena.

Ta šla spolu se svými známými po cyklostezce u řeky. Cestou na ně z křoví vyběhl jeden ze psů, jehož majitel tady nechal volně ještě s jedním pobíhat a pokousal jí na nohou. Žena si na místo přivolala strážníky. Ti ji rány prvotně ošetřili, zjistili majitele a předali celou věc včetně něj k dalšímu šetření policistům ČR.

 

Muž spal tak tvrdě, že neslyšel svého vnuka, který k němu přišel v pátek večer na ohlášenou návštěvu, jak spolu se sousedem se na něj snaží pár minut dozvonit a dobouchat.  

V bytě na Slovanech byl slyšet mobilní telefon, na nějž se mu vnuk snažil taktéž dovolat. Nikdo se však neozýval, ani neotvíral.  Chlapec měl tak o dědečka oprávněný strach. Tížila ho obava, že by mohl být ohrožen na životě nebo zdraví.  Na žádost příbuzných, po telefonické domluvě, otevřela hlídka městské policie, která se pokoušela nejdříve byt otevřít prostředky na otvírání dveří, nakonec za užití násilí. Uvnitř bytu byl nalezen na gauči tvrdě spící třiapadesátiletý muž. Když ho jeden ze strážníků uchopil za ruku, teprve se probudil. Byl velmi překvapen, co se děje. Na dotaz hlídky, proč nereagoval na bouchání, zvonění a telefon, uvedl, že tvrdě spal. Chlapec byl šťasten, že byl dědeček v pořádku.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
Perlová 3, 301 00, Plzeň
Tel: +420 378 036 902, +420 724 095 017
E-mail: puzmanova@plzen.eu
Web: www.mpplzen.cz