Studentky z Utahu jsou na praxi v sušické nemocnici

Zhruba deset studentek oboru ošetřovatelství na americké univerzitě Brigham Young University ze státu Utah tráví část své praxe v sušické nemocnici. Pod vedením svého profesora Petra Rudy, který je původem Čech a jeho otec pocházel ze Sušice budou poznávat odborný život v sušické nemocnici.

„Chceme, aby byly sestřičky citlivé i k ostatním kulturám a aby se otevřely a uvědomily si, že stejný cíl je možné dosáhnout různými způsoby a jiné národy či kultury nás mohou významně obohatit,“ uvedl Ruda, který je sám absolventem stejné univerzity v Utahu. Následně pracoval šest let jako ošetřovatel v Salt Lake City, poté si doplnil vzdělání a živil se jako praktický lékař. Poslední dva roky učí na univerzitě v Utahu, kde vede kurzy globálního zdravotnictví a základní praktické dovednosti zdravotních sester.

Studentky z univerzity v Utahu jsou v Sušici již po čtvrté. Budou zde do středy 30.května. Už předtím strávily několik dní na praxi v Ústřední vojenské nemocnici v Praze a také v plzeňské Mulačově nemocnici. Do České republiky odjela pouze část studentek. Další skupina odjela do Finska, Španělska nebo na Tchaj-wan.

 


Zdroj:

Pavel Pechoušek

tiskový mluvčí Nemocnice Sušice

www.nemocnice-susice.cz