Karlovarský kraj vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc kočičím útulkům

Péče o opuštěné či týrané kočky je velmi nákladná a ne vždy je jednoduché na ni získat potřebné finance. Karlovarský kraj proto vyhlásil veřejnou sbírku, kterou chce podpořit kočičího útulek v Kraslicích provozovaný spolkem „Konec toulání“ a kočičí útulek v Sokolově provozovaný spolkem „Láskou ke kočkám, z.s.“

Tyto útulky poskytují azyl nalezeným kočkám, které jsou ošetřeny, procházejí očkováním a kastrací. „V útulcích jsem se byla podívat a velmi obdivuji dámy, které se o kočičky starají.  Ne každé zvíře má to štěstí, že o něj lidé pečují s láskou. Proto často končí opuštěné a nemocné na ulici. Díky činnosti útulků ale mají kočičky šanci přežít a najít nový domov. Děkuji všem, kteří se do veřejné sbírky zapojí, mají rádi zvířata a chtějí jim pomoci,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Přispět do krajské veřejné sbírky mohou zájemci prostřednictvím sběracích pokladniček umístěných na recepci budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Dále lze využít speciální bankovní účet č.: 115-7242590287/0100.


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
Krajský úřad Karlovarského kraje
tel.:       +420 354 222 130
mobil:   +420 736 650 308
e-mail: jana.pavlikova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz