Odhalená pěstírna konopí

Reklama

Kriminalistům 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov se na základě provedeného vlastního šetření povedlo odhalit rozsáhlou pěstírnu rostlin konopí obsahujících účinnou látku THC. Muž měl nejméně v průběhu loňského a letošního roku v rodinném domě pěstovat velké množství rostlin konopí, nejméně ve 4 sklizních, a to tzv. indoor způsobem. Z rostlin měl poté vyrábět hašiš tzv. mokrou cestou.
 

V úterý dne 15. května 2018 kriminalisté zadrželi 45letého muže přímo v jeho v rodinném domě. Na základě příkazu soudu byla provedena domovní prohlídka za použití služebního psa, při které zjistili, že v několika místnostech za pomoci kompletního pěstebního a elektro zařízení, chemikálií a dalších předmětů docházelo majitelem domu k neoprávněnému pěstování rostlin konopí za účelem získání účinné látky THC. Policisté při domovní prohlídce a jiných prostor a pozemků zajistili celkem 122 kusů živých rostlin, kdy některé z nich dosahovaly až do výšky 1 metru. Mimo jiné zajistili také nejméně 2,5 kilogramu sušiny této rostliny, 450 gramů hašiše, 3 pěstěbní stany a další vybavení určené pro pěstování. Zajištěné rostliny a věci byly zaslány na expertízu ke znaleckému zkoumání.

Do výpovědi muž uvedl, že vše co sklidil, použil pro svoji vlastní potřebu. Ze sklizně dělal i mastičky. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.


Zdroj:

pprap. Iveta Kořínková
vrchní asistent

Reklama