I letos budou moci obce žádat o krajské dotace na ochranu před povodněmi

Reklama

Karlovarský kraj vyhlásil program pro poskytování dotací z krajského rozpočtu na opatření k ochraně před povodněmi v ohrožených územích.  Žadatelé mohou dotaci využít například na zpracování digitálních povodňových plánů, pořízení varovných systémů a na ochranu lidí a majetku.

 

Žádosti o dotace se nově podávají elektronicky ve lhůtě do 31. srpna 2018, 20:00 hodin. Před prvním vstupem do dotačního portálu se žadatel musí nejprve zaregistrovat. Následně si vybere program, vyplní a odešle žádost. Registrace se provádí pouze jednou. „Chtěl bych zájemce o dotace na opatření chránící před povodněmi vyzvat, aby neotáleli s podáním žádosti a neměli pak problém stihnout dodat veškeré potřebné dokumenty. Na tento dotační program kraj pro letošek vyčlenil ze svého rozpočtu celkem 1 milion korun,“ upřesnil krajský radní Karel Jakobec. Žádost v listinné podobě musí být doručena spolu s potřebnými přílohami ve lhůtě do pěti pracovních dnů od odeslání elektronické žádosti, a to na podatelnu krajského úřadu, osobně nebo poštou.

 

Přesný návod, jak postupovat při podávání žádostí, a další užitečné informace týkající se dotací naleznou zájemci na informačním webu dostupném z titulní strany internetového portálu Karlovarského kraje: http://www.kr-karlovarsky.cz/Stranky/Default.aspx. Kontakt na odpovědného pracovníka: Ing. Helena Baranovská, tel. 354 222 194, e-mail: helena.baranovska@kr-karlovarsky.cz.

 

V loňském roce kraj podpořil obce v opatřeních na ochranu před povodněmi celkovou částkou převyšující 832 tisíc korun. O dotaci požádaly mimo jiné Kraslice na aktualizaci povodňových plánů území Kraslicka, obec Velká Hleďsebe na první etapu varovného a informačního systému, nebo město Sokolov, které si pořídilo digitální povodňový plán.

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
Krajský úřad Karlovarského kraje
tel.:       +420 354 222 130
mobil:   +420 736 650 308
e-mail: jana.pavlikova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz

Reklama