Pro účast ve finále Juniorského maratonu si doběhli gymnazisté z Chebu

Reklama

V pravé poledne odstartovalo v Karlových varech semifinálové kolo dvaadvacátého ročníku Juniorského maratonu. V centru města ve Smetanových sadech bojovalo o účast v celostátním finále 13 desetičlenných týmů. Na trati dlouhé 42,195 kilometrů uspěli gymnazisté.


S maratonskou vzdáleností se vyběhly vypořádat týmy složené z deseti studentů středních škol, přičemž v každém týmu musely být minimálně tři slečny. Na každého středoškoláka tak čekalo 4,2 kilometrů běhu a pro obhajobu vítězství si doběhl tým Gymnázia Cheb (2:48:44). O deset minut později na stříbrné příčce doběhlo Gymnázium Sokolov (2:54:20), o další tři minuty později pak bronzové Gymnázium Ostrov (2:57:28). První tým pak postoupil do celostátního finále.

O výstřel ze startovní pistole a start závodu se postaral radní Karlovarského kraje Josef Janů, ceny předával primátor Karlových Varů Petr Kulhánek. Město i kraj navíc věnovali ceny, nejlepší týmy si navíc odnesly dárky i od hokejového klubu HC Energie Karlovy Vary, KV Arény, OC Varyády, hotelu Thermal, Vysoké školy finanční a správní a únikové hry Scary escape. V rámci doprovodného programu se studenti mohli potkat s juniorskými hokejisty z klubu HC Energie Karlovy Vary, kteří běželi první úsek závodu. Ani letos nechyběla soutěž o ceny s Europe Direct nebo stánek Vysoké školy finanční a správní.

Nejrychlejší tým se zároveň kvalifikoval do květnového finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde bude v neděli 6. května startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny účastnická trička a v cíli medaile. Ti nejlepší obdrží ceny, které jsou předávány v rámci slavnostního vyhlašování a jedni vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu.

Juniorský maraton je neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy a největší běžecký závod pro studenty středních škol v celé České republice. Třináct semifinálových kol v třinácti krajských městech na startovní čáru přivede stovky středoškoláků z celé země.

Juniorský maraton je neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy a největší běžecký závod pro studenty středních škol v celé České republice. Třináct semifinálových kol v třinácti krajských městech na startovní čáru přivede stovky středoškoláků z celé země. Více informací a kompletní výsledky naleznete na adrese www.runczech.com/jmc.

 


Zdroj:

Tadeáš Mahel
PR & Media
tel: +420 725 974 749
email: mahel@pim.cz

Reklama