Oblíbená výtvarná soutěž pro seniory zná své vítěze

Reklama

Letos se konal v pořadí již pátý ročník výtvarné soutěže pro seniory „Věk pro nás není překážkou“. Na adresu krajského úřadu opět dorazilo velké množství obrazů, ručních prací a fotografií. Autoři těch nejlepších si dnes z rukou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové převzali ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu.

Soutěž probíhala od 2. ledna do 28. února tohoto roku a celkem do ní bylo přihlášeno 59 děl.  Jednoznačně letos dominovaly ruční práce, kterých přišlo neuvěřitelných 33. „Mám obrovskou radost z toho, že jsou naši senioři i v pokročilém věku stále aktivní. Musím se přiznat, že až žasnu nad tím, co všechno jsou schopni vytvořit a jaké ovládají techniky. Je vidět, že v našem regionu máme opravdu spoustu šikovných a nadaných výtvarníků. Navíc těžko uvěřitelný je mnohdy i jejich věk. Málokdo by hádal, že naší nejstarší účastnici je úctyhodných 90 let. Jednoznačně jim patří můj neskonalý obdiv a velké poděkování,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

 

V odborné porotě, která vybírala z každé kategorie tři vítězné práce, zasedli stejně jako v minulých letech osvědčení hodnotitelé, a sice ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec, vedoucí výtvarného oboru na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka Karlovy Vary Dagmar Svobodová a profesionální fotografka Stanislava Petele. „Musím říct, že hodnocení pro nás bylo opět velice náročné. Komise byla potěšena množstvím originálních prací, které byly do soutěže zaslány. Hodnotili jsme zejména autorský přístup a kreativní zpracování. Ocenili jsme také nápaditost jednotlivých soutěžících,“ doplnil Jan Samec.

 

Všechna soutěžní díla, včetně těch vítězných, budou k vidění ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Výstava zde bude probíhat od 4. do 30. dubna a navštívit jí můžete každý všední den.

 

Výsledky soutěže

  1. Kategorie – Ruční práce

Anna Vynikalová, 70 let, Betlém

Margareta Steinerová, 90 let, Skřítek

Alena Váňová, 69 let, Zimní krajina

 

  1. Kategorie – Kresba, malba, grafika

Alena Musilová, 65 let, Cestou do galerie – Goethova stezka

Miroslav Votípka, 70 let, Obraz vytvořený společenstvím včel

Jana Hrstková, 70 let, Zimní motiv

 

  1. Kategorie – Fotografie

Milan Prokop, 71 let, Tesařík úzkoštítý

Zdeněk Reischig, 66 let, V kuchyni

Jiřina Lhotková, 72 let, Přehrada Jesenice

 


Zdroj:

Mgr. Veronika Severová
oddělení vnějších vztahů a styku s veřejností
odbor kancelář hejtmanky a vnějších vztahů

Krajský úřad Karlovarského kraje
Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
tel.:       +420 354 222 116
mobil:   +420 736 650 056
e-mail: veronika.severova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz

Reklama