Počet evidovaných dětských skupin překročil hranici 600

Zájem o tuto službu péče o předškolní děti je stále na vzestupu, aktuálně Ministerstvo práce a sociálních věcí zapsalo šestistou dětskou skupinu. Nejvyšší nárůst od nového roku pozorujeme především v Jihomoravském kraji, který se svým počtem 100 dětských skupin a 1 327 míst dotahuje druhou Prahu (103 skupin pro 1492 dětí) a republikového lídra, kraj Středočeský (124 skupin / 1497 dětí).

 

Dětské skupiny nicméně vznikají po celé zemi. „To, že je v Česku už 600 dětských skupin je úžasná zpráva, zvlášť, když se stále častěji stávají nástrojem obcí. Ty tak mohou rychle reagovat na poptávku rodičů v období přetrvávajícího nedostatku míst ve školkách“, říká ministryně Jaroslava Němcová.

 

V rámci projektu Podpora implementace dětských skupin, který funguje pod MPSV již od roku 2016, se připravuje jednotná Metodika pro poskytovatele, která zájemce provede celým procesem vzniku a fungování této služby. Vedle této publikace je možné si stáhnout neformálnější Informační příručku pro rodiče, přibližující možnosti předškolní péče v České republice s důrazem na to, jak rozpoznat kvalitní dětsku skupinu. Tištěnou verzi si vyzvedněte v našich krajských kancelářích.

 

Rodičům i zájemcům o poskytování péče je dále k dispozici elektronická evidence dětských skupin, jež umožňuje online registraci. Kromě toho mohou využít komplexního poradenství metodiček projektu Podpora implementace dětských skupin ve všech krajích České republiky. Schůzku si sjednejte pomocí kontaktů na webu projektu či na Facebooku. Stejně tak zde naleznete všechny ostatní informace k projektu a přímé kontakty na jednotlivé krajské kanceláře.


Zdroj:
Vladimír Řepka
Tiskové oddělení MPSV

www.mpsv.cz