Zástupci Karlovarského kraje jednali s VZP ČR

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš jednali s generálním ředitelem VZP ČR Zdeňkem Kabátkem o smlouvách, které bude zdravotní pojišťovna uzavírat s nemocnicemi na území regionu.

 

Smlouvy by měly platit v následujícím pětiletém období. „Dohodli jsme se na tom, že v případě Karlovarské krajské nemocnice by měla vzniknout do konce dubna takzvaná rámcová smlouva, která by se stala základem pro následnou konkrétní smlouvu o úhradách pro nemocnice v Karlových Varech a v Chebu,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová. Jak vysvětlili zástupci VZP ČR, pojišťovna by chtěla smlouvy uzavřít do podzimu letošního roku.

Jednalo se také o nerovnosti úhrad za stejné výkony v případě různých nemocnic i o financování mezd středního zdravotnického personálu. „Požádala jsem pana generálního ředitele, aby se při přípravě a uzavírání smluv přihlíželo k tomu, že Karlovarský kraj patří mezi strukturálně postižené regiony, potýká se mimo jiné s nejnižšími průměrnými platy v rámci republiky, což se odráží právě v oblasti zdravotnictví,“ dodala hejtmanka. Další společné jednání mezi krajem a zdravotní pojišťovnou povede krajský radní Jan Bureš a ředitelka Regionální pobočky VZP ČR v Plzni Bronislava Hlachová.


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
Krajský úřad Karlovarského kraje
tel.:       +420 354 222 130
mobil:   +420 736 650 308
e-mail: jana.pavlikova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz