Lety z Moskvy do Karlových Varů a zpět si rychle získaly oblibu cestujících

Z více než 85 procent je obsazeno každé letadlo, které zatím od poloviny února letošního roku vypravila letecká společnost „POBEDA“ na nové mezinárodní lince z moskevského letiště Vnukovo do Karlových Varů. Lety mezi Moskvou a Karlovými Vary jsou provozovány 2x týdně novými moderními letadly typu Boeing 737-800 o kapacitě celkem 189 míst.

 

„Zájem ze strany ruských cestujících a lázeňských hostů nás mile překvapil, je vidět, že se snad skutečně podařilo změnit trend odlivu turistů z Ruské federace. Vzhledem k velmi příznivé ceně letenek si tuto linku ale oblíbili i cestující z Karlovarského kraje a dalších regionů ČR. V průměru bylo během dosavadních deseti letů na palubě letadel 163 cestujících. V průběhu dubna by měli na naše pozvání do Karlovarského kraje přicestovat zástupci vedení společnosti, se kterými bychom rádi diskutovali o možnosti například zvýšit počet letů, bavit se můžeme i o zavedení letů z dalších ruských destinací. Chceme jim také představit bohatou a atraktivní nabídku kraje pro návštěvníky v jarní a letní sezóně,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

 

Nízkonákladová letecká společnost “POBEDA”, která je dceřinou společností Aeroflotu, patří k nejžádanějším ruským leteckým dopravcům. Provoz na lince do Karlových Varů zahájila v sobotu 17. února 2018. „Příjemným bonusem pro zviditelnění letů na trase Moskva – Karlovy Vary bylo i to, že na našem letišti přivítali zástupci společnosti v březnu miliontého cestujícího v letošním roce, kterého POBEDA přepravila,“ doplnil ředitel karlovarského letiště Václav Černý.  Karlovy Vary jsou první destinací tohoto dopravce v České republice.

 

Aktuální ceny a trasy jsou zveřejňovány na oficiálních stránkách společnosti POBEDA, více o letovém řádu najdete na stránkách karlovarského letiště.

 

https://www.pobeda.aero/

http://www.airport-k-vary.cz/cs/letovy-rad/


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí

Krajský úřad Karlovarského kraje
tel.:       +420 354 222 130
mobil:   +420 736 650 308
e-mail: jana.pavlikova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz