Karlovarský kraj představil krásu svých památek na veletrhu

Šesté pokračování mezioborového veletrhu Památky – Muzea – Řemesla přilákalo v minulém týdnu do holešovické INCHEBA Areny v Praze stovky návštěvníků. Mezi restaurátory, pasíři, uměleckými skláři, majiteli památek, pracovníky nakladatelství nebo infocenter a ostatními vystavovateli se tradičně objevil také stánek Karlovarského kraje. Ten budil po celou dobu trvání akce velkou pozornost. Návštěvníkům neunikla aktualizovaná prezentace národních kulturních památek v kraji, ani ukázka předmětů mapujících historii hornictví a lázeňství v regionu. Jako sladkou tečku za návštěvou stánku dostal každý ze zájemců pravou lázeňskou oplatku.

„Vedle letáků a publikací zaujaly přítomné rovněž spoty, natočené v rámci projektu Živý kraj, které se po oba dny promítaly na obrazovce v odpočinkové zóně. Videa lákala na výlety po Krušnohoří, na cyklostezku Ohře, do zámku Kynžvart nebo za zajímavostmi Slavkovského lesa,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová. Lidé měli možnost přímo na místě také získat povědomí o osudu národní kulturní památky Císařské lázně v Karlových Varech a o veřejné sbírce, kterou kraj před časem vyhlásil. Výjimečné pamětihodnosti v regionu prezentovali nejen představitelé Karlovarského kraje, ale také zástupci krajských muzeí, měst, obcí, spolků i farností. Nabízené materiály díky tomu tvořily ucelené a velice obsáhlé portfolio informací.

 

Letošní ročník veletrhu Památky – Muzea – Řemesla se konal pod heslem „Dejme minulosti budoucnost!“ Jeho tématem byly především rekonstrukce památkových souborů a objektů, jejich financování a současné využití, historie a sbírky muzeí, a též odkaz našich předků a podpora řemesel.

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
Krajský úřad Karlovarského kraje
tel.:       +420 354 222 130
mobil:   +420 736 650 308
e-mail: jana.pavlikova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz