Půlmaraton s novinkami. Městem proběhnou hvězdy

Do startu Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary zbývají už pouze dva měsíce a více než dvě třetiny čísel už jsou vyprodány. Šestý ročník populárního závodu chce dát v letošním roce více prostoru evropským a českým atletům. Závod rozsvítí i hvězdná štafeta vedená Daliborem Gondíkem.

Šestý ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary se rozeběhne v sobotu 19. května v 17:30 hodin a v přímém přenosu ho bude vysílat Česká televize. Než se do ulic lázeňského města pustí půlmaratonci, šanci dostanou nesoutěžní běžci – dm rodinný běh určený nejen dětem a jejich rodičům, nabízí 2 700 startovních čísel a nenáročnou tříkilometrovou trať.

 

Kapacita Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary je pro tento rok 4 000 běžců a více než dvě třetiny startovních čísel už zná své majitele. Letos poprvé běžci budou moci poprvé využít také nové mobilní aplikace, která usnadní vyzvedání startovního balíčku, nebo možnosti přeregistrace. Trasa závodu tentokrát startovní pole zavede častěji do centra města, běžci by se tak měli dočkat ještě větší podpory diváků. „Stavební práce, zejména na Doubském mostě, nás donutily trasu oproti loňsku pozměnit. Otočka bude už u KV arény a nepoběží se kolem OC Varyáda a dostihového závodiště. Měla by však být divácky atraktivnější,“ vysvětluje technický manažer závodu Tomáš Coufal. Trasa dm rodinného běhu zůstává beze změn.

 

Zatímco v minulých letech měl Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary zpravidla africké vítěze, letos chtějí dát organizátoři šanci v lázeňském městě zazářit také evropským a především českým atletům. „Vnímáme, že pokud má být evropská a česká atletika na světové úrovni konkurenceschopná, je nutné, abychom dali těmto atletům na našich závodech větší prostor. Doufáme, že tento krok bude pro naše i evropské běžce novou motivací, a že si třeba už v Karlových Varech zaběhnou nové osobní rekordy,“ uvádí Tomáš Mirovský, koordinátor závodů RunCzech. Z nejlepších českých běžců by se v Karlových Varech měli představit například Ondřej Fejfar nebo Daniela Havránková.

 

Kromě elitních atletů se karlovarskou kolonádou proženou také hvězdné štafety v rámci projektu „Doběhni hvězdu“. „Už několikrát jsem karlovarský půlmaraton absolvoval jako vodič, ale letos to bude opravdu originální. Stanu se terčem kolegů – herců, zpěváků, filmařů a dalších umělců, se kterými se pokusím změřit síly. Psychicky i fyzicky to budeme brát jako přípravu na tradiční Karlovarský Filmový Festival a budu se moc těšit na podporu diváků, která je ve Varech vždy fantastická. A běžet po kolonádě? To je vždy zážitek běžecké sezony,“ uvádí kapitán hvězdné štafety Dalibor Gondík. Svoji běžeckou štafetu složí v Karlových Varech také štáb nového filmu Úsměvy smutných mužů, chybět by v ní neměli režisér Dan Svátek, autor knižní předlohy Josef Formánek nebo herec David Švehlík.

 

Další informace, mapa trasy a možnost registrace na webu www.runczech.com

 


Zdroj:

mmkv.cz