I letos si v Depu můžete vypěstovat vlastní zeleninu

Bydlíte v Plzni a chybí vám mezi vším tím betonem a asfaltem kousek „vlastní“ půdy, kde byste mohli naplnit své zahradnické touhy? Pronajměte si záhon v Pěstírně  DEPO – komunitní zahradě, kterou provozuje spolek Pěstuj prostor na nádvoří DEPO2015. Kromě pěstování nabízí i zázemí pro posezení či grilování.

„Zeleninu a bylinky pěstujeme v unikátních obřích betonových květnících s keramickou mozaikou od Františka Pavlase, které si můžete pamatovat z různých míst v Plzni – dříve stávaly například na náměstí či u výstaviště a nám se jich několik podařilo zachránit před odvozem na skládku. Pro zájemce je k dispozici ještě volných několik záhonů – jeden metr čtvereční pěstební plochy si mohou pronajmout za 700 Kč, dvojnásobek za 1 100 Kč. V ceně je zahrnuto vše potřebné k zahradničení, kromě semínek a sazenic, jejichž výběr je na každém zahradníkovi,“ říká Silvie Hašlová ze spolku Pěstuj prostor. „Sklizeň obohatí také mnoho druhů bylinek ze společného záhonu a prostory zahrady mohou zahradníci využít také k posezení s přáteli či grilování“ dodává.

 

Nejen začátečníci, ale i zkušenější zahradníci jistě ocení „Zahradnický klub“ – pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmannovou, během kterých poradí, co zrovna sázet, jak o zahradu pečovat a zároveň zodpoví dotazy pěstitelů. První z nich se uskuteční v úterý 13. března od 17 do 18 hod, od dubna budou pokračovat každé sudé úterý ve stejný čas. Vstupné je 50 Kč.

 

Adresa: Nádvoří DEPO2015, Presslova 14, Plzeň
Kontakt: Silvie Hašlová (haslova@pestujprostor.cz, 776 806 005), fb.com/pestirnaDEPO


Zdroj:

Silvie Hašlová
Pěstuj prostor, z. s.
+420 776 806 005