Kraj podpoří exkurze školáků do ekofarem

Karlovarský kraj i letos nabídne školám v regionu oblíbené exkurze do ekofarem nebo do Centra vzdělávání odpadového hospodářství v Černošíně. Dopravu na akce zajistí kraj pro školáky a jejich doprovod zdarma.

„Zájem škol je obrovský, máme radost z toho, že si děti během exkurzí  nejen připomenou, jak vypadají některá domácí zvířata, ale naučí se lépe vnímat, jak je důležité chránit životní prostředí, pěstovat plodiny a nabízet produkty vyrobené v souladu s přírodou nebo třídit odpad. Podporu jsme pro letošní rok navýšili na 1, 5 milionu korun, což je oproti loňsku o 50 tisíc korun více. I když se nedostane na všechny zájemce, příležitost budou mít pak zase v dalším období,“ informoval krajský radní Karel Jakobec.

 

Objednávání exkurzí spustí krajský úřad 1. března 2018. Nejdříve si škola dohodne termín na vybraném místě a následně vyplní a odešle přihlášku elektronicky na předepsaný kontakt. Následně dostane potvrzení s informací o dopravci, který bude přepravu zajišťovat.  Přesný postup objednání bude zveřejněn na krajských internetových stránkách Karlovarského kraje: http://www.kr-karlovarsky.cz/zivotni/Stranky/EVVO_skoly.aspx.

V nabídce je sedm možností exkurzí: biostatek ve Valči, ekofarma Kozodoj ve Staré Roli, botanická zahrada v Bečově, farma v Krajském středisku ekologické výchovy při Školním statku Cheb, Vojenské lesy a statky, Lázeňské lesy Karlovy Vary a Centrum vzdělávání odpadového hospodářství Černošín.

 

Podle Karla Jakobce si pedagogové tuto formu podpory velice pochvalují, protože pro většinu škol by bylo kompletní financování exkurzí velmi nákladné a museli by do platby zapojit rodiče žáků. V roce 2017 se s krajským příspěvkem uskutečnilo 301 exkurzí na farmy, kterých se zúčastnilo 10 587 dětí, a také 39 výjezdů do Černošína pro 1511 dětí.

 


Zdroj:
Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí

Krajský úřad Karlovarského kraje
tel.: +420 354 222 130
mobil: +420 736 650 308
e-mail: jana.pavlikova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz