ČEZ ESCO získala zakázku za 300 milionů korun

ČEZ ESCO získala významnou zakázku v objemu 300 milionů korun. Bude energeticky zajišťovat výrobu Septonexu a Stopanginu.

 

ČEZ Energetické služby, dceřiná společnost ČEZ ESCO, uspěla v náročném výběrovém řízení. Bude se tři roky starat o energetiku a zajišťovat provozní údržbu  opavského závodu nadnárodní společnosti Teva, jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců léků.

 

„Technická správa budov se stává klíčovou službou v naší nabídce. V případě společnosti Teva jsme zvítězili v konkurenci několika mezinárodních firem i stávajícího dodavatele,“ říká generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák. „Do Teva nepřicházíme pouze jako správce a údržbář zařízení, zákazníkovi jsme zároveň schopni nabídnout plán energetické optimalizace a postupného snižování nákladů za energie. V tom je výhoda komplexních energetických služeb ESCO.“

 

ČEZ ESCO bude zodpovídat za komplexní správu energetiky a výrobní technologie klienta. Navíc bude například navrhovat optimalizace provozu a úspory vedoucí ke snížení uhlíkové stopy i finančních nákladů. Zdokonalí také systém prediktivní údržby, který umožní předem identifikovat potenciální závady a předcházet jim dříve, než k nim dojde.

 

„Náročnost této zakázky spočívá především ve specifickém prostředí. Jde o pobočku jednoho z největších výrobců léků na světě a o druhý největší farmaceutický závod v Česku. Provoz tu jede na tři směny nepřetržitě 24 hodin denně a dodávky míří do celého světa. Vše musí být zajištěno do nejmenších detailů tak, abychom dodrželi všechny termíny,“ říká Antonín Dillenz z ČEZ Energetické služby, který má kontrakt na starosti.

 

Kromě provozu výrobních a technologických zařízení se bude ČEZ ESCO v opavském závodě, který zaměstnává 1500 lidí, starat i o jeho servis a dodávky náhradních dílů, zakázkovou výrobu unikátních zařízení a komplexní službu v oblasti metrologie a kalibrací.

 


 

O ČEZ ESCO:

ČEZ ESCO (Energy Service Company) je dceřiná společnost ČEZ, která komplexně pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí všech velikostí, zajišťuje dodávky komodit, energetické audity a energetické poradenství, externí dodávky tepla a elektřiny, outsourcing provozu zákazníkových elektrických zařízení nebo výstavbu kogeneračních jednotek a instalaci fotovoltaických elektráren. Do ČEZ ESCO patří firmy AZ KLIMA, ČEZ Bytové domy, ČEZ Energetické služby, ČEZ Energo, ČEZ LDS, ČEZ Solární, Energocentrum Vítkovice, ENESA, EVČ a KART.

Více na: www.cezesco.cz

 

O Teva Czech Industries:

Společnost Teva Czech Industries s.r.o., dříve známá jako Galena, je významným farmaceutickým výrobcem s velmi dlouhou historií. Její sídlo se nachází na severovýchodě České republiky v Opavě, Komárově. Ve svém širokém portfoliu má generické léčivé přípravky – především antiastmatika, cytostatika, imunosupresiva, hypolipidemika, antihypertenziva aj. – v podobě tablet, tobolek a kapalných lékových forem, dále také volně prodejné léky (OTC), účinné farmaceutické látky (API) a rostlinné extrakty. Produkty splňují uznávané standardy kvality a jsou exportovány do řady zemí celéo světa, včetně USA a západní Evropy. Firma zaměstnává přes 1500 zaměstnanců. Mezi její na českém trhu nejznámější produkty patří Diazepam, Sanorin, Septonex, Stopangin a Stoptussin.

Více na: www.tevapharm.cz

 


Zdroj:

Roman Gazdík

Tiskový mluvčí

ČEZ, a. s.

Duhová 425/1, 140 53 Praha 4