MPSV zapsalo jubilejní 550. dětskou skupinu

Zájem o dětské skupiny stále roste. MPSV před pár dny zaevidovalo dětskou skupinu s pořadovým číslem 550. Kromě dětských skupin pro veřejnost přibývá i těch firemních, které fungují jako oblíbený zaměstnanecký benefit a zájem o ně při současné rekordní zaměstnanosti v ČR dále roste. Také orgány státní správy tuto službu svým zaměstnancům nabízejí stále častěji, naposledy přibyla dětská skupina na Ministerstvu životního prostředí.

„Velmi mě těší, že je mezi rodiči a poskytovateli o dětské skupiny velký zájem,“ řekla ministryně práce Jaroslava Němcová a dodala: “Dětské skupiny považuji za jeden z důležitých předpokladů, abychom umožnili maminkám co nejdřívější návrat do zaměstnání.“

Dětské skupiny nabízejí flexibilní formu péče o předškolní děti, přizpůsobují se individuálním potřebám dítěte. Jedná se o legislativně zakotvenou službu určenou dětem od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky. K dnešnímu dni MPSV eviduje již 550 dětských skupin, které nabízejí celkem 7 000 míst pro předškolní děti. Jednu z nejnovějších dětských skupin nedávno otevřelo Ministerstvo životního prostředí, které se tak připojilo k několika dalším ministerstvům a orgánům veřejné a státní správy, které již dětské skupiny pro své zaměstnance úspěšně provozují.

Rodičům i zájemcům o poskytování péče je k dispozici elektronická evidence dětských skupin, která umožňuje online registraci nových dětských skupin. Kromě toho mohou využít komplexního poradenství metodiček projektu Podpora implementace dětských skupin ve všech krajích ČR. Metodičky pomohou se všemi nejasnostmi v začátcích provozování služby, zkušenějším poskytovatelům pak nabídnou speciální semináře a vzdělávací akce.

Na první polovinu roku 2018 jsou naplánovány vzdělávací cykly ve všech krajských městech. „Poskytovatelé se mohou těšit na témata z oblasti psychologie, výchovy a péče o nejmenší děti, dále nebudou chybět požadavky hygieny, požárních předpisů či otázky finančního plánování,“ dodala ministryně.

Podrobnosti k přihlašování jsou již teď k dispozici na webu projektu či na Facebooku. Stejně tak zde naleznete všechny ostatní informace k projektu a přímé kontakty na jednotlivé krajské kanceláře.

 


Zdroj:

www.mpsv.cz