Strážníci pomohli epileptikovi

Hlídka městské policie pomohla muži, kterého postihl na ulici epileptický záchvat. Záchranáři byli voláni rovněž k dalším víkendovým zaznamenaným případům.

Záchranáře zalarmovali strážníci v pátek v noci. Když přecházeli přes lávku přes řeku Radbuzu, přímo naproti nim spatřili muže, kterého záhy postihl epileptický záchvat. Přímo před jejich zraky začal muž padat k zemi. Hlídka ho stačila urychleně zachytit a bezpečně uložit. Hlavu mu podložila služební čepicí a rukavicemi, aby se neporanil.  Po odeznění prvního záchvatu, brzy následoval ještě jeden. Strážníci muži poskytli nezbytnou první pomoc, uložili ho zotavovací polohy a snažili se ho udržet při vědomí, než dorazí na místo jimi přivolaní záchranáři. Ti si osmatřicetiletého Slováka převzali do své péče a posléze ho transportovali do nemocnice na Lochotíně.

V noci z pátku na sobotu byla hlídka přivolána kvůli zraněnému opilému muži do bytového domu ve Spojovací ulici, opírajícího se o zábradlí v posledním patře. Potom co v doprovodu strážníků dům opustil, mluvil o tom, že chce urovnat napjaté vztahy se svou dcerou, když se ho však zeptali strážníci, jestli vůbec ví, kde se v tu chvíli nachází, dostali se jim takové odpovědi, že je v nějaké restauraci a chce za dcerou. Muž byl podroben testu na zjištění hladiny alkoholu. Výsledkem byla naměřená hladiny 2,63 promile. Lékař po vyšetření rozhodl o jeho převozu na chirurgickou ambulanci FN Plzeň Bory.

Zdravotnická záchranná služba asistovala také u dalšího sobotního případu, případu opilého muže na Americké. Záchranáře k němu volal jeden z kolemjdoucích, který ho viděl, jak upadl ze schůdků bistra. Opilec mu měl prý říci, že ho bolí po pádu koleno. Strážníkům ale nic takové nesdělil. Rozhodnutí záchranářů bylo na místě jasné, cizinec byl v pořádku, žádné lékařské ošetření nepotřeboval. Dechovou zkouškou byla u něj zjištěna hladina alkoholu 2,77 promile, a protože nezvládl se ani postavit a odejít, hrozilo mu vzhledem k nízké teplotě podchlazení. Hlídka ho proto převezla do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění.

 

Revizor odhalil muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Jel na černo, neměl jízdenku.

Dnes v půl sedmé ráno byla hlídka přivolána jedním z revizorů na autobusovou zastávku linky číslo 29 v ulici 17. listopadu, kvůli dvěma černým pasažérům, kteří cestovali MHD bez platné jízdenky a dokladů. Strážníci u těchto osob ověřili totožnost i v pátrací  databázi Policie České republiky. Vzápětí se ukázalo, že se jméno šestatřicetiletého muže ze Sokolovska objevuje v hledáčku osob hledaných PČR, byl totiž na něj vydán příkaz k zatčení. K dalšímu šetření byl proto předán do rukou státních policistů.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
Perlová 3, 301 00, Plzeň
Tel: +420 378 036 902, +420 724 095 017
E-mail: puzmanova@plzen.eu
Web: www.mpplzen.cz