Nominace pro Divadlo J. K. Tyla na Cenu Thálie za rok 2017

Jednu přímou a pět širších nominací na Cenu Thálie za rok 2017 získalo Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Jména nominovaných prozradili na dnešní tiskové konferenci v Divadle Viola zástupci Herecké asociace, která bude letos ceny udílet již popětadvacáté. 

 

Přímá nominace náleží Pavlu Režnému za vynikající ztvárnění mimořádně náročné role Tonyho v muzikálové inscenaci West Side Story. Pavel Režný nastoupil do muzikálového souboru DJKT ihned po ukončení studií na brněnské JAMU a brzy se zařadil mezi jeho nejvýraznější tváře. Na jaře 2017 získal možnost ztvárnit hlavní mužskou postavu Tonyho v Bernsteinově legendární West Side Story. Pěvecké party muzikálu West Side Story leží na pomezí opery a patří v muzikálové literatuře k těm nejnáročnějším. Pavel Režný zpívá Tonyho autenticky, bez patosu a přidává lehkost pohybu v náročných choreografických číslech i nevyumělkované herectví. Jeho výkon je precizní, rytmicky přesný a dramaticky vycizelovaný. S Kateřinou Falcovou (Maria) tvoří ideální jevištní pár,“ zní verdikt poroty Ceny Thálie. Za roli Tonyho získal loni v říjnu také Cenu ředitele Divadla J. K. Tyla z rukou ředitele DJKT Martina Otavy.

 

Soubor muzikálu se může pochlubit také dvěma širšími nominacemi, ty patří hostující Zuzaně Kajnarové za roli Marilyn v muzikálu Marilyn (Překrásné děcko) a Radku Antonínu Shejbalovi za roli Gumpána v muzikálu Zahrada divů. Mezi širší nominace se probojoval také tenorista Tomáš Kořínek díky mimořádnému ztvárnění role Jakuba Jana Ryby ve stejnojmenné opeře Miroslava Kubičky, kterou uvedlo DJKT ve světové premiéře. Z širší nominace na Cenu Thálie se může radovat sólistka baletu Jarmila Hruškociová, dříve Dycková, porotu zaujal její výkon v titulní roli v baletu Slečna Julie. Jarmila Hruškociová oslavila vloni desetileté výročí působení v DJKT, v loňském roce získala též Cenu ředitele Divadla J. K. Tyla a Uměleckou cenu města Plzně. Mezi širšími nominacemi je zařazen i vynikající výkon sólisty baletu Karla Audyho v roli Pana Duvala v baletu Manon.

 

O tom, kdo obdrží ocenění, rozhodne Kolegium pro udílení Cen Thálie, krásné skleněné artefakty, zhotovené podle návrhu Bořka Šípka, budou předány v sobotu 24. března ve 20 hodin v Národním divadle.

 

úzká nominace:

Pavel Režný – Tony v inscenaci muzikálu West Side Story

 

širší nominace:

Tomáš Kořínek – titulní role v operní inscenaci Jakub Jan Ryba

Radek Antonín Shejbal – role Gumpána v muzikálu Zahrada divů

Zuzana Kajnarová – role Marilyn Monroe v inscenaci muzikálu Marilyn (Překrásné děcko)

Jarmila Hruškociová  – titulní role v baletní inscenaci Slečna Julie

Karel Audy – role Pana Duvala v baletní inscenaci Manon

 


Zdroj:

Mgr. Michaela Svobodová, tisková mluvčí DJKT

Tel.: +420 378 038 026, Mobil: +420 723 609 195, E-mail: michaela.svobodova@djkt.eu